2016 11 10

Boulingo turnyre Šiauliuose – patyrusių žaidėjų pergalės

2016-2017 metų Lietuvos asmeniniame boulingo čempionate įvyko antrasis reitingo turnyras, kuriame geriausiai sekėsi kauniečiui Linui Sasnauskui ir klaipėdietei Daivai Perminienei.
Boulingas
Boulingas / Organizatorių nuotr.

Vyrų pirmojo diviziono finale patyręs boulingo žaidėjas L.Sasnauskas susitiko su savo komandos draugu iš klubo „Straikas plius“ Aidu Daniūnu. Nervingoje kovoje lemiamą dvikovą 197:172 laimėjo L.Sasnauskas.

Trečiąją vietą iškovojo vilnietis Andrius Gasparavičius („Apolonas“), įveikęs šiaulietį Nerijų Akocką („Šiaulių boulingo asociacija“) 178:160. A.Gasparavičiui atiteko ir speciali taurė už aukščiausią 12 partijų vidurkį – 235,33 (iš viso numušti 2824 kėgliai).

Organizatorių nuotr./Boulingas

Moterų finale kova tarp D.Perminienės (Klaipėdos BK) ir kaunietės Laimos Spancernienės („Jungtinis BK“) vyko itin atkakliai, o jos baigtų nulėmė vos vienas sėkmingas metimas. Jo pritrūko D.Spancerienei, todėl pergalę rezultatu 204:201 šventė D.Perminienė.

Trečiąją vietą užėmė tarp geriausių šalies boulingo žaidėjų vis tvirčiau besijaučianti Kauno „Sportinio boulingo asociacijos“ atstovė Kristina Rulytė. Ji mažajame finale po taip pat labai atkaklios kovos 171:166 įveikė patyrusią vilnietę Rūtą Ryliškienę (Ukmergės „Nesplitas“). Beje, pastarajai sportininkai turnyro pirmajame atrankos etape pavyko pagerinti Lietuvos moterų 6 partijų vidurkio rekordą – 233,83 (1343).

Vyrų II divizione sėkmė lydėjo visą turnyrą užtikrintai žaidusį ukmergiškį Gytautą Čepelionį („Nesplitas“), kuris finale 213:201 įveikė taip pat labai solidžiai rungtyniavusį vilnietį Žilviną Čenkų („Apolonas“). Trečiąją vietą iškovojo kaunietis Vaidotas Paškevičius („Straikas plius“), sutriuškinęs šiaulietį Gintarą Žičkų („Šiaulių boulingo asociacija“) 234:134.

Senjorų įskaitoje šį kartą geriausiai sekėsi Lietuvos boulingo federacijos prezidentui Laimontui Diniui („Šiaulių BK“), lemiamoje kovoje 237:180 įveikusiam vilnietį Arvydą Musteikį („Apolonas“). Pastrasis žaidėjas iš Šiaulių grįžo su papildomu prizu – specialia taure už oficialiose varžybose retai pasitaikantį maksimalų vienos partijos rezultatą (300 taškų).

Senjorų mažajame finale Edmundas Levandavičius („Boulingo akademija) 208:189 nugalėjo Vytautą Gykį (Žirmūnų BSK).

Be prizų Šiauliuose neliko ir geriausiai žaidę jaunieji boulingo meistrai. Už geriausią 6 partijų vidurkį (216,67; 1300) tarp jaunių apdovanotas Domantas Čepuilis („SPA Vilnius“, Druskininkai), o Raimundui Nakui ( „Straikas plius“) įteiktas prizas už aukščiausią (tarp jaunių) vietą galutinėje turnyro lentelėje.

Trečiasis reitingo turnyras – „Pajūrio taurė 2016“ – vyks Klaipėdoje, Honolulu boulingo centre lakpričio 27 – gruodžio 4 dienomis.