Daina Gudzinevičiūtė vylėsi kitokio sprendimo.
Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) praėjusią savaitę skelbė, kad organizacijos prezidentė neseniai Romoje pasinaudojo proga susitikti su Tarptautinės šaudymo sporto federacijos prezidentu Luciano Rossi, kad įkalbėtų sukti kitu keliu nei siūlo Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC).
„Bičiuliaujamės jau daug metų, kai aš dar buvau sportininkė, o jis – nedidelio sportinio šaudymo klubo Umbrijoje vadovas. Kalbėjome ir apie tarptautines aktualijas. Džiaugiuosi, kad Luciano pozicija dėl šalių agresorių atstovų tarptautinėse varžybose sutampa su mūsiške – jiems durys turi likti užvertos. Tikiuosi, kad sprendimą priimsiantis Tarptautinės šaudymo sporto federacijos Vykdomasis komitetas taip pat išlaikys vertybinę poziciją“, – neseniai ltok.lt citavo LTOK prezidentę D.Gudzinevičiūtę, kuri yra ir Tarptautinio olimpinio komiteto narė.
Tačiau olimpinės šaudymo į skriejančius taikinius čempionės balsas liko tyruose.
Tarptautinė šaudymo sporto federacija (ISSF) paskelbė, kad leis Rusijos ir Baltarusijos sportininkams vėl varžytis tarptautinėse varžybose, nepaisant vykdomo karo Ukrainoje.
Okupantų atstovai turės atitikti tam tikrus kriterijus – varžytis neutraliu statusu ir neturėti sąsajų su kariuomene ar nacionalinėmis saugumo tarnybomis.
ISSF paskelbė, kad toks sprendimas priimtas praėjus mėnesiui po Tarptautinio olimpinio komiteto rekomendacijų, irgi palankių Rusijai ir Baltarusijai.
Rusijos ir Baltarusijos šauliai nesivaržė tarptautinėje arenoje nuo tada, kai ISSF nušalino juos nuo visų varžybų pernai kovo mėnesį, kai Rusijos kariuomenė pradėjo plataus masto Ukrainos okupaciją. Iš Rusijos buvo atimta teisė surengti 2022 metų Europos šaudymo čempionatą ir šių metų pasaulio pirmenybes.
Insidethegame.biz prisiminė, kad ISSF ketverius metus vadovavo Rusijos milijardierius Vladimiras Lisinas, pralaimėjęs rinkimus dėl prezidento posto pernai gruodį italui L.Rossi.
V.Lisinas, kurio turtas vertinamas 24,6 mlrd. eurų, (Bloomberg duomenimis, tai yra turtingiausias Rusijos žmogus) pats atsisakė nusišalinti nuo vadovavimo ISSF, nepaisant Rusijos vykdomo karo Ukrainoje ir asmeninių ryšių su Vladimiru Putinu.
Įtariama, kad milžiniška metalo kompanija „Novolipeck“, kurią valdo V.Lisinas, tiekia savo produkciją Rusijos kariuomenei, kuri tai panaudoja kariaudama su Ukraina.
Šaudymo sportas prisidėjo prie IOC rekomendacijomis pasekusių kitų sporto šakų, kuriose pastaruoju metu taip pat turėjo ar tebeturi įtaką Rusijos atstovai: fechtavimo, šiuolaikinės penkiakovės, stalo teniso, tekvondo, triatlono, imtynių, riedlenčių sporto. Šios sporto šakos taip pat nusprendė įsileisti Rusijos ir Baltarusijos atletus, nepaisant toliau vykdomos Ukrainos okupacijos.
Pastaruoju metu sporto pasaulis yra suskilęs į dvi dalis.
Pavyzdžiui, lengvoji atletika, krepšinis, ledo ritulys, badmintonas, žirgų sportas, sportinis laipiojimas, banglenčių sportas priėmė nutarimus nepasiduoti IOC rekomendacijoms ir toliau neįsileisti į tarptautines varžybas rusų bei baltarusių.