Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 09 08

Dešimt Rasos Drazdauskaitės patarimų maratono naujokams

Olimpietė ir Europos čempionato dalyvė Rasa Drazdauskaitė žino, ką reiškia įveikti 42 kilometrus ir 195 metrus. Tai – jos duona ir druska. Pasiruošti, neskubėti, pakentėti – pagrindiniai žodžiai, kuriuos sportininkė pabrėžia pirmą kartą tokią distanciją bandysiantiems įveikti bėgikams.
Rasa Drazdauskaitė
Rasa Drazdauskaitė / P.Vyčo („Fotoinjekcija“) nuotr.

Artėjant „Danske Bank Vilniaus maratonui“ viena geriausių Lietuvos stajerių pasidalino patarimais, kurie mažiau patyrusiems bėgimo mėgėjams padės įveikti visą distanciją – be nereikalingo skausmo, greičio nuostolių ar nusivylimų.

Rasos Drazdauskaitės patarimai maratono bėgikams naujokams

1. Ruoškitės. Negalvokite, kad maratoną įveiksite be treniruočių. Aišku, jums tai gali pavykti, bet koks tada bus tikslas? Bėgimas turi teikti naudą, o ne žaloti.

2. Rūpinkitės savo sveikata. Jeigu starto dieną yra karšta, pasirūpinkite galvos apdangalu, vandeniu, užkandžiais po finišo.

3. Tinkamai apsirenkite ir apsiaukite. Nebūtina turėti pačių brangiausių bėgimo drabužių ar batelių, bet būtinai įsitikinkite, kad jūsų apranga yra skirta bėgimui. Patikėkite, jūsų kūnas po maratono jums už tai padėkos.

4. Per varžybas – jokių eksperimentų. Naujus drabužius, bėgimo batelius, nebandytus maisto papildus, energetinius gėrimus ir kitus dalykus palikite kitam kartui. Eksperimentuoti per varžybas – bloga mintis. Dažnai tai baigiasi įvairiais negalavimais ir diskomfortu bėgant – nuo pūslių iki skrandžio skausmų.

5. Nepraleiskite pusryčių. Nestartuokite tuščiu skrandžiu, tačiau pusryčiaukite ne vėliau kaip likus 2–3 valandoms iki starto. Vakarienei prieš varžybas ypač tinka daug angliavandenių turintys patiekalai. Aš beveik visada valgau spagečius.

6. Turėkite vandens. Gerkite mažais gurkšneliais, rinkitės negazuotą vandenį. Prieš bėgimą jo nepadauginkite, kad paskui skrandyje nejaustumėte kliuksėjimo. Kiek ir kada gerti geriausiai pasakys ne specialistai, o troškulio jausmas. Juo ir vadovaukitės.

7. Konsultuokitės. Jeigu maratonams ruošiatės savarankiškai, nepasikliaukite vien knygomis ar informacija internete. Susiraskite profesionalų trenerį, kuris galėtų atsakyti į jums rūpimus klausimus. Jeigu nežinote, kur tokį rasti, galite drąsiai kreiptis į „Danske Bank bėgimo akademijos“ trenerius. Juos gerai pažįstu ir tikrai rekomenduoju.

8. Klausykite kūno. Jeigu jaučiate, kad sunku ar bėgimo metu pasidaro negera, sustokite. Jokia gėda pripažinti sau, kad šį kartą nepavyko. Didesnė gėda bus, kai maratoną baigsite ligoninėje.

9. Jeigu bėgdamas svarstote, kas geriau – labai lėtai risnoti ar paeiti, patarsiu risnoti. Galite tai daryti labai lėtai, tačiau iš patirties galiu pasakyti, kad paėjus, vėl pradėti bėgti bus labai sunku.

10. Nusiteikite. Į maratoną eikite kaip į šventę, bet nepamirškite, kad jūsų minčių galia irgi labai stipri. Nepalikite vietos abejonėms, o jau kaip bus, taip bus. Išvadas galėsite daryti po varžybų, o ne prieš jas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?