Laišką, pranešantį šią nelauktą žinią, trečiadienį gavo ir Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės atstovai. „Tai atgaivino mūsų viltis Donatą vėl išvysti mūsų rinktinėje. Mums ši sportininkė labai reikalinga ir svarbi, todėl iš anksto jai neketinome užrišti kilpos. Ji man tarsi vaikas, todėl, tikiuosi, ši istorija kuo greičiau išsispręs“, – 15min.lt sakė LŠPF generalinis sekretorius Viačeslavas Kalininas.
Federacijos vadovas neabejoja, kad Rusijos valdžia dar bandys daryti įtaką UIPM. „Mes džiaugiamės, kad rusai ėmė ir pavėlavo. Gal nesutvarkė visų reikalingų dokumentų. Visgi neabejoju, kad įtakingi asmenys dar bandys pakeisti šį sprendimą“, – teigė V.Kalininas. Jis norėtų, kad ir pati Lietuvos sporto visuomenė bei jos vadovai suteiktų penkiakovininkei progą apsigalvoti ir grįžti į Lietuvą: „Gal mergina buvo sutrikusi ir patikėjo rusų pažadais suteikti aukso kalnus. Žadėti galima viena, o kai jau turi čempionę savo rankose, su ja elgtis visai kitaip. Bet kuriuo atveju jie gali laikyti Donatą ir dėl to, kad viena konkurente būtų mažiau.“
Įdomu,kad V.Kalininas įsitikinęs, jog D.Rimšaitė gali nuspręsti atstovauti kitai valstybei: „Jos išskėstomis rankomis laukia Amerika ir kitos Europos valstybės. Jei nepasiseks Rusijoje, Donata gali išvykti ir kitur.“
Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) neketina suteikti atletei teisės olimpiadoje atstovauti kitai valstybei. Tai interviu Rusijos žiniasklaidai dar kartą patvirtino LTOK prezidentas Artūras Poviliūnas. Leidiniui „Sovetskij sport“ jis sakė, kad Lietuva priešingu atveju jo nesuprastų ir pamanytų, jog jis nupirktas.
Duodamas interviu Rusijos leidiniui A.Poviliūnas sakė, kad D.Rimšaitės poelgį vertina kaip įžeidimą ir kad per dvidešimt dvejus vadovavimo LTOK metus pirmą kartą tenka susidurti su atveju, kai sportininkas nesilaiko žodžio. „Ji paprasčiausiai pabėgo“, – apie D.Rimšaitę sakė A.Poviliūnas.
A.Poviliūnas tikino, kad dar vasarą kalbėjosi su D.Rimšaite apie pasiūlymą keltis į Maskvą ir jau tuomet pasakė, jog priėmusi Rusijos pilietybę ji praras Lietuvos pilietybę, o LTOK tokiu atveju nesutiktų, kad ji atstovautų Rusijos rinktinei. A.Poviliūnas teigė, kad dar gruodžio mėnesio pradžioje D.Rimšaitė nieko nesakė apie ketinimus keltis į Rusiją, o jau po dviejų savaičių pareiškė vykstanti į Maskvą.
D.Poviliūnas priminė, kad Olimpinėje chartijoje numatyta, kad sportininkas naują pilietybę gali gauti likus mažiausiai 3 metams iki olimpiados. Be to, pagal šias taisykles Lietuva neturėtų prieštarauti D.Rimšaitės siekiui atstovauti naujajai rinktinei. A.Poviliūno teigimu, LTOK nesutiks, kad D.Rimšaitė atstovautų Rusijai.