Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 04 13

Europos futbolas bijo: Briuselyje „Man Utd“ komandai skirta neregėta apsauga

Po antradienį surengto išpuolio prieš Dortmundo „Borussia“ ekipos autobusą ir įvykio vietoje palikto paslaptingo laiško, Europos futbolas susidūrė su nauja grėsme. 2015 metų lapkritį teroristai jau smogė šalia Prancūzijos nacionalinio stadiono, o išpuolis prieš „Borussia“ autobusą gali būti naujos taktikos pradžia.
Po išpuolio Dortmunde „Manchester United“ bus akylai saugoma
Po išpuolio Dortmunde „Manchester United“ bus akylai saugoma

Aukščiausio lygio saugumo priemonės

Ketvirtadienį „Manchester United“ klubas Belgijos sostinėje Briuselyje žais UEFA Europos lygos ketvirtfinalio rungtynes su vietos „Anderlecht“ klubu.

Po to, kai Vokietijos policija Dortmunde antradienį rado islamistų laišką, kuriame grasinama teroro išpuoliais prieš sporto ir pop pasaulio garsenybes, „Man Utd“ ekipai skirtas neregėta apsauga.

Miesto gatvėmis link stadiono „Raudonųjų velnių“ autobusą lydės šarvuoti policijos automobiliai, ore skris sraigtasparnis, o ant namų stogų budės snaiperiai, praneša „The Sun“.

„Bandau apie tai per daug negalvoti. Noriu susikoncentruoti į mūsų darbą, į futbolą. Tai ketvirtfinalis ir mes turime būti susikaupę – tą ir norime padaryti.

Žinoma, jaučiame solidarumą su kitais, su žmonėmis, kurie buvo išgąsdinti. Tačiau mes turime pasitikėti žmonėmis, kurie rūpinasi mūsų saugumu. Tikiuosi kad mačas bus tiesiog tai, ko žmonės nori – geros futbolo rungtynės“, – prieš susitikimą su „Anderlecht“ kalbėjo „Man Utd“ treneris Jose Mourinho.

Briuselio rajonas Molenbekas turi nepatikimą reputaciją dėl galimų teroro atakų, todėl saugumas Belgijoje bus taip sustiprintas. Pavyzdžiui, Amsterdame prieš Europos lygos mačą tarp „Ajax“ ir „Schalke“ didesnių papildomų priemonių nėra imamasi.

„Scanpix“/AP nuotr./Rungtynės buvo nukeltos
„Scanpix“/AP nuotr./Rungtynės buvo nukeltos

Nusitaikė į garsenybes

Vokietijos policija paskelbė, kad šalia vietos, kur įvykdytas „Borussia“ autobuso užpuolimas, rastas grasinantis laiškas. Teroristų vardu keliami reikalavimai Vokietijai ir jos sąjungininkėms kovoje su islamo terorizmu ir ISIS.

Grasinama, kad nepaklusus reikalavimams, teroristų taikiniais taps ir Europos šalių garsenybės – aktoriai, pramogų pasaulio žvaigždės, sportininkai. Visi jie neva įtraukti į mirtininkų sąrašą.

UEFA tikrino, kad nei ji, nei tarnybos neturi specifinių žinių apie grasinimus. Nėra gauta nei tiesioginių grasinimų, nei žvalgybinės informacijos apie galimus taikinius futbole.

Mirror.co.uk teigimu, taikiniais gali būti ir Velykų savaitgalį vyksiantys „Premier“ lygos susitikimai. Remdamasis šaltiniais lygoje, portalas praneša, jog ekspertai bijo, kad futbolo komandų autobusai gali tapti svarbiu teroristų taikiniu.

Futbolo klubai paprastai į rungtynes vyksta tuo pačiu maršrutu. Ekipos turi mėgstamus viešbučius, kuriuose apsistoja tiek savo mieste, tiek išvykos rungtynėse. Dažniausiai tie viešbučiai yra netoli stadiono, į kurį važiuojama trumpiausiu keliu.

Taigi Dortmunde teroristai puikiai žinojo, kuriuo keliu važiuos „Borussia“ komandos autobusas, kur geriausia padėti sprogmenis. Šie buvo paslėpti gyvatvorėje šalia kelio ir susprogdinti nuotoliniu būdu.

„Ataka prieš tokią futbolo komandą yra tikras siurprizas. Iki šiol galvojome, kad teroristų taikiniais labiau gali tapti tokios vietos kaip stadionai. Tai rodo, kad nei sirgaliai, nei žaidėjai niekur negali jaustis 100 proc. saugūs – nei stadionuose, nei treniruočių aikštynuose, nei viešbučiuose“, – mirror.cu.uk sakė saugumo ekspertas Willas Geddesas.

Futbolininkai sukrėsti

Antradienį turėjęs vykti „Borussia“ ir „Monaco“ susitikimas po išpuolio buvo perkeltas į trečiadienį ir mačą 3:2 laimėjo svečiai iš Monako.

Nelinkiu niekam patirti to jausmo. Man ir dabar bėga šiurpas. Negaliu užmiršti komandos draugų veidų, niekada neužmiršiu.

Vis dėlto po rungtynių abiejų komandų atstovai priekaištavo UEFA dėl netinkamo sprendimo žaisti jau po 24 val. nuo sukrečiančio įvykio. „Borussia“ žaidėjai dalijosi jautriais ir gąsdinančiais išgyvenimais.

„Visų pirma aš džiaugiuosi, kad esu gyvas. Tai buvo sunkiausia diena mano gyvenime ir tikiuosi, kad niekas neturės tokių dienų. Po antradienio įvykių nebuvo laiko galvoti apie rungtynes.

Buvo labai sunku galvoti apie futbolą ir jį žaisti. Bet kam būtų labai sunku kitą dieną eiti į darbą po to, kas nutiko antradienį. Tikiuosi, kad niekam neteks to patirti. Neturėjome jokio pasirinkimo. Kaip sakiau, jaučiuosi lyg gyvulys. Kas nėra to patyręs, nesupras, kaip mums buvo sunku“, – po mačo kalbėjo graikas Sokratis.

Saugas Nuri Sahinas net ir po mačo geriau atsiminė ne rungtynes, o antradienio bombos sprogimą.

„Labai sunku apie tai kalbėti, rasti tinkamus žodžius. Visai kitaip yra matyti viską per TV. Tai buvo tikrai kitoks jausmas. Nelinkiu niekam patirti to jausmo. Man ir dabar bėga šiurpas. Negaliu užmiršti komandos draugų veidų, niekada neužmiršiu Marco (Bartra) veido, šalia jo sėdėjusio Marcelio (Schmelzerio)...

Galbūt jūs manęs nesuprasite, tačiau rungtynėms prasidėjus aš galvojau ne apie futbolą. Tik kai žengiau į aikštę, pradėjau apie jį galvoti. Taip, žinau, mes mylime futbolą, mes iš jo labai daug uždirbame, gyvename privilegijų pilną gyvenimą, tačiau vis tiek visų pirma esame žmonės. Kai grįžęs namo apkabinau žmoną ir sūnų, supratau, kaip man pasisekė“, – kalbėjo N.Sahinas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?