Istorinė pergalė: Gabrielė Andrašiūnienė – pasaulio orientavimosi sporto čempionė

Bulgarijoje tęsiasi pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatas, kuriame puikius rezultatus ir toliau demonstruoja Lietuvos rinktinės atstovai.
Gabrielė Andrašiūnienė
Gabrielė Andrašiūnienė / LOSF nuotr.

Ketvirtadienį sportininkai prie starto linijos stojo vidutinės trasos varžybose, kur moterims reikėjo įveikti 14,2 km, o vyrams 19,1 km trasas.

Gabrielė Andrašiūnienė pirmadienį iškovojo bronzos medalį sprinto trasoje, trečiadienį – sidabro medalį bendro starto trasoje, o ketvirtadienį tapo pasaulio čempione vidutinėje trasoje.

Orienteering.lt nuotr./Gabrielė Andrašiūnienė

Iki šiol joks lietuvis ar lietuvė nebuvo laimėjusi aukso jokiame suaugusiųjų orientavimosi sporto pasaulio čempionate.

G.Andrašiūnienė trasoje užtruko per 39 min. 42 sek. bei 30 sek. aplenkė antroje vietoje likusią Čekijos atstovę Valerie Kamererov.

Bronzos medalis atiteko Ruskai Saarelai iš Suomijos. Kita Lietuvos atstovė Algirda Mickuvienė užėmė 12-ąją vietą.

„Pradėjau atsargiai, nes pradžia buvo labai paini. Vėliau, kai prasidėjo ilgesni praėjimai, reikėjo tik teisingai išsirinkti kelius ir maksimaliai greit važiuoti. Iki pat galo važiavau švariai, gale tik ant prastų keliukų padariau 30 sekundžių klaidą, bet likusią trasą įveikiau gerai.

Tapti pasaulio čempione jausmas keistas, vis dar nesitiki. Bet šį kartą jaučiuosi nusipelniusi, nes įdėjau tikrai labai daug darbo ir jis pagaliau atsipirko“, – po finišo sėkme vis dar negalėjo patikėti G.Andrašiūnienė.

Vyrų grupėje puikų rezultatą pademonstravo šių metų Europos vicečempionas Ignas Ambrazas kuris trasą įveikė per 43 min. 17 sek. bei iškovojo bronzos medalį.

Orienteering.lt nuotr./Ignas Ambrazas

Nugalėtoju tapusiam Čekijos sportininkui Krystofui Bogarui Lietuvos atstovas nusileido 38 sek.

Antrąją vietą užėmė Andre Haga iš Suomijos. Jonas Vytautas Gvildys liko 16-tas, o Jonas Maišelis – 18-tas.

Penktadienį sportininkų laukia poilsio diena, o šeštadienį čempionatas tęsis ilgos trasos varžybomis.

Skrydžio režimu: atviras „Gurtam“ vadovo interviu su Benediktu Vanagu
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?
Daugiau Pliusų sporto entuziastams:„Gym+“ vėl plečiasi