Iš viso festivalio programoje buvo beveik 40 skirtingų sporto rungčių. Paplūdimį šalia tilto tradiciškai okupavo tinklininkai, regbininkai, rankininkai, virvės traukikai, kvadrato, bėgimo ir itin pastaraisiais metais išpopuliarėjusio baliontinklio mėgėjai. Festivalio metu Palangos paplūdimyje jau devintą kartą buvo surengtas ir tarptautinis skraidančiojo disko turnyras „Palanga Sands”, kuriame buvo pagerinti du Lietuvos rekordai.
Miesto stadione varžėsi krepšininkai, futbolininkai, čia taip pat vyko pasagos mėtymo ir kitos rungtys. Netrūko renginių ir kurorto gatvėse, kur sporto mėgėjams buvo pasiūlyta pasivaržyti smiginio, rankų lenkimo, baudų metimo, petankės, šaudymo pneumatiniu šautuvu, pusiausvyros testavimo, dviračių vairavimo, laipiojimo uolomis (dirbtine sienele) bei kitose rungtyse. Rytais šimtai žmonių dalyvavo masinėse mankštose ir meditacijose.
Iš viso įvairiose varžybose dalyvavo beveik 9 tūkst. žmonių, taigi dauguma sporto mėgėjų savo jėgas išbandė net keliose rungtyse. Beje, festivalis sulaukė ir svečių iš užsienio – Rusijos, Suomijos, Gruzijos, Danijos ir Estijos.
Gausiausiai renginyje dalyvavo asociacija „Gimnastika visiems“, į festivalį atvežusi net 1 967 savo nare. Per iškilmingą atidarymą masiniame pratime „Šokam Lietuvai“ pasirodė net 1 457 atlikėjos. Orientavimosi sporto varžybose dalyvavo 179 sportininkai.
Bene daugiausia dėmesio Palangoje sulaukė garsių choreografų Kęstučio Baranausko ir Tomo Uroškos gatvės šokių pamokos. Festivalio renginys „Visi gali šokti“ sužavėjo ir jaunus, ir senus, ir dailiosios lyties atstoves, ir vaikinus.
Aikštėje prie Palangos tilto susirinko keli šimtai šokėjų ir dar daugiau smalsuolių. Tie, kas nusprendė išmėginti jėgas ir išmokti žymiausių Lietuvos choreografų pastatytą šokį, liko nenusivylę.
Pirmasis į didžiąją sceną žengė K.Baranauskas. Jis publiką užbūrė puikiu humoro jausmu ir šmaikščiai mokė susirinkusiuosius kiekvieno choregorafijos judesio bei žingsnelio.
Po keliasdešimties minučių šimtai šokėjų vienu ritmu jau kėlė rankas į viršų ir skambant muzikai demonstravo savo sugebėjimus. Vieniems sekėsi geriau, kitiems sunkiau, tačiau minioje buvo daugybė naujokų, kurie anksčiau net nėra susidūrę su šiuo gatvės šokių stiliumi.
„Su Tomu paruošėme tokius šokius, kurie būtų paprasti, bet įdomūs šiems žmonėms. Orientavomės į pradedančiuosius, tačiau mačiau ir labai daug gerai šokančio jaunimo. Visgi visa šio projekto „Visi gali šokti“ esmė – smagiai praleisti laiką, pajudėti, šypsotis. Į šokį sudėjau ir labai linksmų dalykų ir kiek sudėtingesnių elementų, kad nebūtų nuobodu“, – pasakojo K.Baranauskas.
„Tu gali šokti“ projekto nugalėtojas ir choreografas Tomas Uroška prisipažino, kad tai buvo jo pirmoji tokia patirtis scenoje. „Faina, pasitūsinau ant scenos. Tikrai nesijaudinau ir visiems šiems šokėjams galėčiau parašyti aukščiausią balą. Gal ir daviau kažko sudėtingo, tačiau svarbiausia puiki nuotaika ir emocijos“, – sakė T.Uroška.
Apie asociaciją „Sportas visiems“
- Asociacija „Sportas visiems“ įkurta 1991 metais, tad šiemet mini 20-ečio jubiliejų. Festivalį asociacija organizuoja kasmet nuo 1994 metų. Siekdama populiarinti žiemos sportą, nuo 2004-jų asociacija organizuoja „Žiemos sporto visiems“ žaidynes. Asociacija „Sportas visiems“ vienija 19 respublikinių sporto organizacijų, po kurių skėčiu glaudžiasi maždaug 500 klubų. Pagrindinis asociacijos tikslas – skatinti žmones sportuoti savo malonumui.
„Visi gali šokti“ akimirkos: