Dvi savaites įspūdingą formą demonstravęs M.Selby apgynė prieš metus iškovotą titulą.
Finale iki 18 laimėtų partijų, „Lesterio juokdarys“ (The Jester from Leicester – M.Selby pravardė – red.past.) pranoko savo priešininką 18:15.
M.Selby pasaulio snukerio reitinge užima pirmąją vietą, J.Higginsas – šeštą.
41-erių „burtininko“ pravardę turintis J.Higginsas nuostabiai pradėjo finalą ir sekmadienį po pirmosios sesijos pirmavo 6:2. Gana ryškią persvarą škotas išsaugojo ir vakare bei po pirmosios finalo dienos buvo priekyje 10:7.
Tiesa, skirtumas galėjo būti dar didesnis, tačiau esant rezultatui 10:4 paskutines tris vakaro partijas laimėjo titulą gynęs M.Selby.
O štai antroji finalo diena prasidėjo ryškiu čempiono dominavimu. Pietinėje sesijoje M.Selby laimėjo šešias partijas iš septynių ir finalo svarstyklės pradėjo Lesterio genijaus naudai.
Prieš paskutinę sesiją M.Selby pirmavo 13:11, bet pajutęs kraujo skonį vadžių neatleido ir trečią kartą virš galvos kėlė sidabrinį trofėjų.
M.Selby iki šiol stipriausiu planetoje buvo 2014 ir 2016 metais. J.Higginsas pasaulio pirmenybėse triumfavo 1998, 2007, 2009, 2011-aisiais.
M.Selby tai buvo ketvirtasis pasaulio čempionato finalas, jo oponentui – šeštasis.
Įdomu, jog prieš dešimt metų abu šie žaidėjai jau buvo susitikę pasaulio čempionato finale ir tuomet 18:13 laimėjo labiau patyręs J.Higginsas. Tai kol kas vienintelis pralaimėtas M.Selby finalas.
Per 40 metų turnyro istoriją Šefildo „Crucible“ teatre daugiau kartų už abu šiemetinius finalininkus taurę kėlę yra tik škotas Stephenas Hendry (7 kartus), anglas Steve'as Davisas ir valas Ray'us Reardonas (po 6) bei karjerą vis dar tęsiantis legendinis Ronnie O'Sullivanas (5).
Apginti prieš metus iškovotą titulą per čempionato istoriją yra pavykę tik R.Reardonui, S.Davisui, S.Hendry ir R.O'Sullivanui. Pastarasis du čempionatus iš eilės laimėjo 2012 ir 2013 metais.
Prieš šį finalą M.Selby ir J.Higginsas buvo tarpusavyje susitikę 15 kartų. Devynis kartus sėkmė šypsojosi anglui, šešis – škotui.
Be gražuolės taurės, nugalėtojui atiteko ir solidus 375 tūkst. svaro sterlingų piniginis prizas.