J.Kinderis šiuose LSŽF organizuojamuose rinkimuose triumfavo pirmą sykį, surinkęs beveik 44 proc. taškų. Jis aplenkė antroje vietoje likusį Jevgenijų Šukliną (22,8 proc.) ir trečią vietą užėmusį Mantą Kalnietį (15 proc.).
Jungtinėse Amerikos Valstijose šiuo metu besitreniruojantis penkiakovininkas pats atsiimti apdovanojimo negalėjo, tačiau kiek anksčiau davė interviu LSŽF. Šio pokalbio įrašas pirmadienį buvo parodytas LSŽF apdovanojimų ceremonijos metu.
– Sporto žurnalistai išrinko jus geriausiu metų sportininku. Tikėjotės tokio įvertinimo?
– Gal ir tikėjausi tokio apdovanojimo tarp vyrų, tačiau jeigu būtų bendri rinkimai su moterimis, man būtų daug sunkiau laimėti. Moterų rezultatai šiemet ypač džiugina.
– Kaip vertinate faktą, kad nugalėtojus renka žurnalistai? Ar tokie rinkimai yra kitokie nei rinkimai, kai balsuoja patys sportininkai ar aistruoliai?
– Manau, kad sporto žurnalistai domisi sportu plačiau, žino visus niuansus ir yra objektyvesni. Kai renka visi žmonės, galbūt ne visada teisingai įvertina.
– Kiek interviu per metus tenka duoti?
– Priklauso nuo to, koks sėkmingas sezonas. Šiemet turbūt jau daviau tiek interviu, kiek iki šiol per visą gyvenimą.
– Turbūt turite nuomonę apie Lietuvos sporto žurnalistus. Ko jūsų dažniausiai klausia?
– Manau, kad sporto žurnalistai yra gana draugiški, maždaug su visais esu susipažinęs ir gražiai bendraujame. Visi klausia apskritai apie penkiakovę, tikslus kitąmet ir olimpinėse žaidynėse. Kiti žurnalistai labai mėgsta klausti apie antrą pusę.
– Kas labiausiai įstrigo 2013 metais?
– Buvau po olimpiados išsikėlęs tikslą iškovoti pirmą vietą pasaulio čempionate – šis tikslo įgyvendinimas tikrai įstrigs visam gyvenimui. Norėjau iškovoti sportininko rentą ir man tai pavyko.
– O kokius tikslus keliate 2014 metams?
– Noriu, kad žmonės ir aš pats negalvočiau, kad pasaulio čempiono titulas buvo tik sėkmė. Tikslas yra likti kuo arčiau lyderių ir rodyti stabilius rezultatus.
– Ko palinkėtumėte sporto žurnalistams ir sporto gerbėjams?
– Žurnalistams norėčiau palinkėti toliau gero bendravimo, o aistruolių paprašyti, kad jie labai nesmerktų sportininkų, kai jiems nepasisekė, ir palaikytų net ir sunkiomis akimirkomis.