„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2023 05 10

Į Paryžių nusitaikęs irkluotojas prabilo garsiai: iš jo federacija atima irklus ir valtį

Irkluotojas Martynas Džiaugys viešu laišku kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministrę Jurgitą Šiugždinienę bei Nacionalinę sporto agentūrą. Sportininkas piktinasi, kad Lietuvos irklavimo federacija, pastaruoju metu krečiama vidinių konfliktų, iš jo rengiasi atimti ne tik valtį ir irklus, tačiau ir nutraukti finansavimą.
Sugrįžimo akimirka
Sugrįžimo akimirka / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

15min gavo tiek M.Džiaugio laiško kopiją, tiek ir Sauliaus Ritterio pasirašytą LIF raštą, siųstą sportininkui.

15min nuotr./LIF laiškas Martynui Džiaugiui
15min nuotr./LIF laiškas Martynui Džiaugiui

Pateikiame M.Džiaugio laišką ŠMSM ministrei ir NSA:

„Lietuvos irklavimo federacija (toliau – LIF) š. m. gegužės 9 d, informavo mane, Martyną Džiaugį, kad iš manęs atimamas treniruotėms skirtas sportinis inventorius – valtis ir irklai. Taip pat rašte nurodyta, kad „sportavimo finansavimas toliau nebus vykdomas LIF ir Nacionalinės sporto agentūros prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos aukšto meistriškumo sporto programai skirtomis lėšomis“.

LIF rašte nurodoma, kad tolesnis finansavimas nutraukiamas ir atimamas treniruotėms būtinas sportinis inventoriaus, nes š. m. balandžio 29-30 d. atrankos varžybose Trakuose neatsirinkau į Lietuvos rinktinę. Informuoju, kad minėtų varžybų pusfinalyje užėmiau 2 vietą ir patekau į Top 8 kas ir buvo siekiamybė nurodyta atrankos kriterijuose, tačiau kovoti finale negalėjau dėl sveikatos problemų (rizikuoti nenorėjau dėl atsinaujinusių nugaros skausmų). Taip bandoma kerštauti man už tai, kad paviešinau LIF vidines problemas.

Nesutarimai tarp LIF ir skirtingą nuomonę išsakančių sportininkų nebe pirmą kartą išryškėjo 2022 m. pabaigoje, kai su kolegomis atsisakėme dirbti su treneriu M. Masilioniu. Šis treneris 2020 m. pabaigoje atostogų metu Turkijoje treniravo ne kartą už draudžiamų preparatų vartojimą baustą Rusijos irklavimo rinktinę ir apie tai oficialiai nebuvo informavęs LIF. Be to, atsižvelgdami į ankstesnę darbo su šiuo treneriu patirtį, pažymėjome, kad mums nepriimtini ir šio trenerio darbo metodai. Dėl šio konflikto man ir Dovydui Nemeravičiui teko šį sezoną treniruotis atskirai nuo Lietuvos rinktinės. Mes, du valstybės stipendijas gaunantys sportininkai, buvome palikti be trenerių ir medicininės priežiūros, į stovyklą Ispanijoje keliavome nuosavu automobiliu, valtis veždami ant stogo ir miegodami automobilyje.

Šiuo metu gaunu valstybės stipendiją už 2020 m. Europos čempionate iškovotą 3 vietą ir turiu tikslą atstovauti Lietuvai Paryžiaus olimpinėse žaidynėse. Atrankos į rinktinę varžybų metu įrodžiau, kad šiuo metu esu vienas stipriausių irkluotojų Lietuvoje ir realus kandidatas padėti iškovoti Lietuvai kelialapį į olimpines žaidynes. Vis dėlto, neturint reikiamo inventoriaus treniruotėms, tai padaryti neįmanoma.

Nacionalinė sporto agentūra praėjusių metų pabaigoje jau padėjo, kad mes su D.Nemeravičiumi rastume kompromisinį sprendimą konflikte su LIF. Prašau padėti tarpininkauti ir šįkart, nes mano sportinė karjera pakibo ant plauko. Dėl blogos atmosferos, psichologinio spaudimo Lietuvos rinktinėje tituluoti, pajėgiausi irkluotojai ir treneriai pasitraukia iš didžiojo sporto, nenoriu, kad tas pats likimas ištiktų ir mane.

Valstybė į mane investuoja didelius pinigus, todėl noriu pateisinti lūkesčius ir toliau atstovauti Lietuvai aukščiausio lygio varžybose.“

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Martynas Džiaugys ir Dovydas Nemeravičius
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Martynas Džiaugys ir Dovydas Nemeravičius

15min praėjusių metų pabaigoje rašė, kad M.Džiaugys, Dovydas Nemeravičius, Mantas Juškevičius, Dovilė Rimkutė, Povilas Stankūnas pasirašė viešą laišką, adresuotą įtakingiems šalies sporto žmonėms. Sportininkai tuomet reiškė nepasitikėjimą anksčiau su Rusijos rinktine dirbusiu treneriu Mykolu Masilioniu. Šią istoriją galite skaityti ČIA.

M.Džiaugys dukart dalyvavo olimpinėse žaidynėse. Plaukdamas porinėje keturvietėje, jis Tokijuje užėmė 10-ąją, o Rio de Žaneire – 9-ąją vietą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“