„Mano sportinė forma – tikrai gera. Tikėjausi truputį geresnės vietos. Nors TOP5, bet yra kaip yra. Nieko nebepakeisi“, – nulipęs nuo dviračio atsiduso Lietuvos vyrų treko lyderis.
„Priešininkai nesnaudžia, vyksta atranka į olimpiadą, lygis kyla. Visi – geros sportinės formos ir visi tobulėja“, – pridūrė 27-erių V.Lendelis.
Šeštadienio rytą vykusioje kvalifikacijoje jis buvo aštuntas (9,870 sek.). Kitas lietuvis Svajūnas Jonauskas – penkioliktas (10,035 sek.).
Su aštuntuoju rezultatu V.Lendelis pateko tiesiai aštuntfinalį, o jo bendraamžiui S.Jonauskui pedalus teko minti šešioliktfinalyje, kuriame jis įveikė ukrainietį Vladyslavą Denysenką.
Aštuntfinalyje S.Jonauskui teko grėsmingas varžovas – antrą laiką atrankoje užfiksavęs, pasaulio ir Europos čempionatų prizininkas lenkas Mateušas Rudykas. Pavyti jo lietuviui nepavyko.
V.Lendelis aštuntfinalyje susitiko su 32-ejų vengru Sandoru Szalontay, kuris anksti spurtavo ir lietuvio į priekį nebepraleido.
„Jis – truputį vyresnis, truputį labiau patyręs, žino, ką daro. Tai ir atnešė jam pergalę“, – varžovo pranašumą pripažino treko dviratininkas.
Europos čempionatas Miunchene vyksta neįprastoje vietoje – tiesiog konferencijų centre pastatytame laikiname treke. Jis trumpesnis nei įprastai, dėl to posūkiai – aštresni.
„Sunku valdyti (dviratį) posūkiuose. Išmeta, grįžti... Sunku. Mes įpratę prie ilgesnio – 250 m ilgio treko. Pirmą kartą lenktyniauju tokiame treke (200 m). Tikrai sudėtinga“, – atviravo V.Lendelis.
Skausmingai neįprasto treko grindis pajuto prancūzė Taky Marie Divine Kouame. Moterų 500 metrų laikui finale ji išlėkė iš posūkio, dviračio padanga nusimontavo, o kontrolę praradusi prancūzė krito ant parketo, sukeldama garsų sausakimšai užpildytų tribūnų išgąstį.
Europos čempionate V.Lendelio dar laukia pasirodymas vyrų keirino rungtyje.
„Galiu varžytis ir keirine, bet pagrindinė mano rungtis – sprintas. Bus įdomu, kaip šiame treke tilpsime šešiese posūkiuose. Pamatysime“, – prieš atsisveikindamas galingais pečiais truktelėjo V.Lendelis.