Talentinga ir draugiška asmenybė
Donatas Šlenys vis ieškojo gyvenime naujų iššūkių.
Jis jau buvo išbandęs daug sporto šakų – nuo krepšinio iki kovos menų, bet ieškojo ir rado vis daugiau.
„Donatas žuvo sportuodamas, t. y. darydamas tai, ką myli labiausiai.
Jis buvo naujokas triatlono scenoje, bet ne sporte. Tai buvo žmogus, kuris itin daug dėmesio skyrė sportui“, – sakė artimas D.Šlenio draugas Antanas Švelnikas.
Jis pasakojo, kad 30-metis vilnietis turėjo talentą ne tik sportui.
„Donatas buvo nepaprasta asmenybė. Tai – labai perspektyvus ir talentingas žmogus, užėmęs rimtas pareigas ir darbe. Jis buvo bendrovės finansų direktorius, vieno startuolio įkūrėjas, gana greitai ir sėkmingai įsibėgėjęs versle, – pasakojo A.Švelnikas. – Donatas buvo nuostabus draugas ne penkiems ar dešimčiai, o dešimtims jį pamilusių žmonių.
Nors buvo itin užimtas, visada rasdavo laiko draugams, tėvams ir mylimajai, su kuria jau ilgai draugavo ir planavo kurti šeimą.“
Sporte kėlė vis sudėtingesnius tikslus
Maždaug prieš metus D.Šlenys pradėjo daugiau laiko skirti bėgimui.
Jis pirmą kartą įveikė maratono distanciją, bet 42 km 195 m distancija buvo tik dar vienas pasiektas tikslas link dar ambicingesnių iššūkių.
D.Šlenys laikėsi dietos, atsisakė alkoholio, jo mitybos racione vis dažniau atsirasdavo vištienos ir ryžių.
Matydami jo užsidegimą sportui, bičiuliai susimetė pinigų ir gimtadienio proga padovanojo gerą dviratį – tai buvo tas pats dviratis, kurį mindamas trečiadienio vakarą D.Šlenys pateko į avariją.
Įveikęs maratoną, D.Šlenys nusprendė siekti dar daugiau ir pasuko į triatloną – ištvermės ir universalumo reikalaujančią sporto šaką, kurioje plaukimą keičia važiavimas dviračiu, o rungtį baigia bėgimas.
„Jis buvo triatlono mėgėjas, pradedantis sportininkas, atradęs naują laisvalaikį ir sveiką gyvenimo būdą kaip galimybę pabėgti nuo rutinos, – sakė Lietuvos triatlono federacijos prezidentas Saulius Batavičius. – Nuoširdi užuojauta šeimai, tėvams. Skaudi tragedija.“
Praėjusį savaitgalį D.Šlenys startavo pirmosiose triatlono varžybose.
Lietuvos triatlono taurės etape Alytuje sprinto distancijoje – 750 m plaukimo, 20 km važiavimo dviračiu ir 5 km bėgimo – jis rikiavosi 40-as tarp daugiau nei šimto dalyvių.
„Matėsi, kad jis labai norėjo šiame sporte žengti vis naujus žingsnius į priekį. Pirmą kartą dalyvavo varžybose Alytuje, jam tai buvo tik pradžia“, – sakė Lietuvos triatlono taurės varžybų organizatorius Audrius Jaraminas, užklijavęs pirmąjį triatlono varžybų lipduką ant naujoko dviračio.
Sprintas turėjo būti tarsi pasibandymas prieš didesnius iššūkius – D.Šlenys planavo startuoti olimpinėje triatlono rungtyje – 1,5 km plaukimo, 40 km važiavimo dviračiu ir 10 km bėgimo.
Vilniečio planuose buvo ir ultra triatlonas, bet pakeliui turėjo būti olimpinė distancija, kuriai D.Šlenys ir rengėsi lemtingą trečiadienio vakarą.
„Kad ir kaip liūdnai beskambėtų, panašu, kad tai buvo paties Donato klaida“
Saulė dar švietė aukštai, kai su savo draugu, su kuriuo kartu dažnai sportuodavo, D.Šlenys mynė dviračių pedalus.
Jiedu leidosi Šilo gatvės nuokalne – sostinės Antakalnio gyventojai gerai žino, kokia vingiuota ir siaura yra Sapieginės miškų viduryje besiraitanti gatvė – ir važiuojant automobiliu privalai likti budrus, nes kelias primena aukštų kalnų serpantinus.
Šilo gatvės asfaltas tą vakarą buvo sausas, tad sunku nustatyti, kas privedė prie lemtingos klaidos.
D.Šlenio draugas važiavo dviračiu priekyje ir nematė, dėl kokių aplinkybių už jo važiavęs Donatas užkliudė galinį ratą.
Dviratį sumėtė, vyras krito ir pateko po priešais važiavusio „VW Transporter“ ratais.
Policija pradėjo tyrimą, bet žuvusiojo artimieji nemano, kad dėl avarijos atsakomybė galėtų kristi ant mini autobuso vairuotojo.
„Iš pirmo žvilgsnio tai buvo standartinis kritimas. Kiekvienas, kuris užsiima dviračių sportu ir yra kritęs, žino, kad net ir važiuojant 30–40 km/val. greičiu yra visos galimybės išvengti pačių baisiausių traumų, – sakė A.Švelnikas. – Turbūt viskas būtų kitaip, jei nebūtų priešais važiavęs autobusiukas.
Policija dar tars žodį, bet, kad ir kaip liūdnai skambėtų, panašu, kad tai buvo paties Donato klaida.
Jis – tikras maksimalistas, sėdo ant dviračio prieš kelis mėnesius ir galbūt patirties stoka ir nulėmė tokį skaudų įvykį.“
Galėjo prisidėti ir naujos padangos
Kol vyksta avarijos aplinkybių tyrimas, policija kol kas neteikia platesnių komentarų.
Triatlono bendruomenės atstovai siuntė užuojautą šeimai ir darsyk bandė įspėti save ir kitus.
„Triatlono renginiuose mes nestabdome eismo, tik jį ribojame. Visada įspėjame sportininkus saugotis automobilio. Ir vairuotojų prašome: būkite atidūs, saugokite dviratininkus, – pabrėžė triatlono taurės rengėjas A.Jaraminas. – Nereikia pyktis, tereikia prisiminti, jog visi kartu esame eismo dalyviai ir turime rūpintis vienas kitu.“
Sportininko draugai svarstė, kad galbūt D.Šlenys nebuvo pratęs važiuoti dviračiu su plento padangomis.
Anksčiau jis mindavo dviratį su platesnėmis padangomis, bet varžybose Alytuje startavo su plentinėmis. Šias siauresnes padangas nusprendė išbandyti ir per treniruotę ketvirtadienį.
Viltis dar nebuvo užgesusi
Per avariją itin sunkius ir įvairius viso kūno sužalojimus patyręs D.Šlenys buvo kritinės būklės.
Greitai atvykusiems medikams ne iškart pavyko atstatyti širdies plakimą. Tačiau pavykus atkurti pulsą, jis buvo nuvežtas į ligoninę, tiesiai į operacinę galvos operacijai.
Artimiesiems atrodė, kad vilties dar šiek tiek yra, kad jų mylimo žmogaus gyvenime išauš naujas rytas.
Tačiau netrukus A.Švelniką ir kitus žinių iš ligoninės laukusius bičiulius pasiekė žinia: „Apie 23 valandą gavome jo mamos žinutę, kad Donato nebėra.“