R.Navardauskas trečiadienį buvo pagerbtas Kūno kultūros ir sporto departamente.
Pernai R.Navardauskas tapo pirmuoju „Tour de France“ etapą laimėjusiu lietuviu, anksčiau buvo pirmasis, vilkėjęs „Giro d'Italia“ lyderio markšinėlius, o 2015-ieji dviratininko karjeroje padėjo naują „pirmojo“ žymę.
Vis dėlto, kaip ir laimėjęs „Tour de France“ etapą, taip ir dabar lietuvis visų pirma pamini ne save, o kitus. Kalbėdamas apie didžiausią karjeros pergalę sportininkus visų pirma paminėjo gerą pirmąjį trenerį, daug padedančią Lietuvos dviračių sporto federaciją, kitus karjeroje sutiktus trenerius.
„Prieš startą su lietuviais sutarėme, kad esame visi lygūs, visi vienodi, važiuosime kaip kas gali, o vėliau matysime, kam liko daugiau jėgų, ir stengsimės tam padėti. Vienas kitam daug padėjome, galbūt kai kur padėjo ir mažos smulkmenos ar centimetrai. Visi galėjome kažką parodyti, bet tikriausiai mano pasirengimas buvo geresnis ir naudingesnis toms varžyboms“, – apie pasaulio čempionatą kalbėjo R.Navardauskas.
Planetos pirmenybėse dalyvavo trys Lietuvos vyrai dviratininkai – R.Navardauskas, Gediminas Bagdonas ir Evaldas Šiškevičius. Nepaisant to, kad dviračių sporto lyderės į startą pasiuntė ir po 8 dviratininkus, lietuvis sugebėjo atlaikyti tempą ir finiše prasiveržti į priekį.
„Būtų gerai turėti daugiau sportininkų Lietuvoje. Kai yra konkurencija, geriau pasirodo visi. Jei turėtume, pavyzdžiui, aštuonis žmones, galėtume išsirinkti 1-2 lyderius ir visi dėl jų dirbti, jiems padėti. Tada galima sukurti tokias sąlygas varžybose, kad lyderiui būtų kuo patogiau. Turint 8 žmones jau gali tikrai tikėtis, kad vienas bus dešimtuke. O tada, būsi pirmas ar antras, jau priklauso ne tik nuo tavo pajėgumo, bet ir nuo kitų aplinkybių“, – pasakojo R.Navardauskas.
Geriausias Lietuvos dviratininkas teigia, kad pasaulio čempionate jis puikiai išnaudojo kitų klaidas, o laimėjo, nes „nepametė galvos“. Be to, trasa irgi buvo gana palanki lietuviui, kaip jis pats sako „gana lietuviška“.
„Pasaulio čempionatas yra visiems vienodai sudėtingas – kalnų dviratininkams nėra vien kalnai, o sprinteriams nepakankamai tiesiųjų, kad galėtų labai naudotis savo pranašumais. Visa trasa yra gana lygi, kas labai vargina. Reikia kentėti ir tikėtis, kad gal kažkas neatlaikys, gal tu išsaugosi daugiau jėgų“, – kalbėjo R.Navardauskas.
Sportininkas pasaulio čempionato bronzą vertina aukščiau nei „Tour de France“ etapo laimėjimą, mat pasatrosios lenktynės yra tik vienerios iš ilgo daugiadienių lenktynių maratono.
„Pasaulio čempionatas yra vienadienės varžybos, tad patekimas į trejetuką yra labai aukštas rezultatas. Daugiadienių varžybų etapo laimėjimas nėra toks aukštas, nes ne visada visi lygiai varžosi – gal kažkas tą dieną tauposi ir pan. Trečiąją vietą pasaulio čempionate aš vertinu geriau nei visas kitas pergales. Žinoma, laimėti daugiadienes varžybas yra dar sunkiau“, – apie savo pasiekimų svarbą svarstė sportininkas.