Japonijos gyventojų pyktį jau seniai kėlė kone dvigubai nei planuota išaugusi stadiono statybų kaina. Jis turėjo kainuoti per 2 milijardus JAV dolerių.
2012 m. pradėdamas eiti premjero pareigas S.Abe įsipareigojo sustiprinti šalies gynybą ir pertvarkyti ekonomiką. Didžiulė stadiono kaina niekaip neįsipaišo į pastarąjį planą.
S.Abe ką tik laimėjo politinę kovą parlamente, kuris priėmė naująjį Japonijos gynybos įstatymą, pagal kurį šalies kariai galės pirmą kartą nuo II Pasaulinio karo dalyvauti kariniuose veiksmuose už Japonijos ribų. Dešimtys tūkstančių Japonijos žmonių protestavo prieš šį įstatymą, anot „Reuters“, S.Abe populiarumas krito net 40-čia procentų.
„Mes stabdome savo dabartinius planus ir pradedame nuo nulio. Olimpinės žaidynės yra šventė mūsų žmonėms – jie bei sportininkai yra pagrindiniai dalyviai. Mums reikia sukurti vietą, kur jie galės švęsti“, – kalbėjo S.Abe.
Jau pradėto statyti olimpinio stadiono dizainą sukūrė gerai žinoma architektė Zaha Hadid. Pagal jos idėją stadionas turėjo būti panašus į dviratininko šalmą. Nors šis projektas laimėjo konkursą, tačiau sulaukė daug kritikos už brangumą, grandioziškumą ir netikimą vietoje, kurioje stovėjo neseniai nugriautas 1964-ųjų olimpinių žaidynių stadionas.
Nors S.Abe teigė, kad planai dėl naujo stadiono netrukus bus parengti, tačiau nedetalizavo, ar bus skelbiamas naujas dizaino konkursas, ar tiesiog priimtas kitas jau 2012m. vykusio konkurso pasiūlymas.
Naujasis stadionas Tokijuje turėjo būti baigtas iki 2019 metų pasaulio regbio čempionato, kurio metu ir būtų išbandytas prieš olimpines žaidynes. Vis dėlto, dabar neaišku, ar spės Japonija pastatyti stadioną iki to laiko.
Zaha Hadid suprojektuotas stadionas pagal pirminius skaičiavimus turėjo kainuoti 1,05 milijardo JAV dolerių, tačiau prieš mėnesį pagal vyriausybės skaičiavimus kaina išaugo iki 2,03 mlrd. Vyriausybė norėtų, kad statybos nekainuotų daugiau 1,45 mlrd. JAV dolerių.
2013 m. teisę rengti 2020 metų olimpines žaidynes laimėjusi Japonija jau susidūrė su problemomis. Jie jau sulaužė pažadą, kad visos varžybos vyks ne didesniu nei 8 km atstumu nuo olimpinio kaimelio.