Bėgimas gerina savijautą
Vis daugiau Lietuvių atranda bėgimą. Net 42 proc. teigia dažniau ar rečiau bėgiojantys. 16 proc. iš jų sako bėgiojantys kelis kartus per savaitę. Entuziastingiausių nesustabdo net atėjusi žiema, pirmasis sniegas ar lengvas šaltis.
„Pastebėjau, kad per kelerius metus Vingio parke Vilniuje matyti vis daugiau bėgikų“, – sako olimpietė ir „Danske Bank Vilniaus maratono“ trasos rekordininkė Vaida Žūsinaitė. Jai antrina „Nike Running Club“ ir „Volvere Run“ treneris Vitalijus Kazlovas: „Išties turime puikų parką, kuriame galime bėgioti. Tad net ir šaltesniu metų laiku ten puiku, kadangi apie porą kilometrų po keliu eina šiluminė trasa, kuri nutirpdo visą ledą ir leidžia laisvai bėgti. Tokių vietų galime atrasti ir daugiau, svarbu, atsakyti sau, kodėl norite tai daryti“.
Pasiteiravus, kokia pagrindinė jų bėgiojimo priežastis, pusei apklaustųjų (50 proc.)– tai padedanti gerai jaustis veikla. Penktadalis (22 proc.) teigia, kad bėga, nes nori numesti svorio. Tarp įvardijamų bėgiojimo priežasčių minimas ir noras jaustis gražesniam (16 proc.) ar tiesiog bėgimas yra patrauklus laisvalaikio praleidimo būdas (12 proc.)
Po bėgimo geriausiai atgaivina dušas, raumenims padeda tempimo pratimai
Gruodžio 17d. Vilniuje vyksiančio jau 42-ojo Kalėdinio bėgimo rėmėjo vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, apklausos dalyviai jėgas po bėgimo atgauna tiesiog eidami į dušą (taip teigia 50 proc. dalyvių), 29 proc. teigia pagulintys, pasiilsintys, yra tokių, kurie naudoja tepalus raumenų skausmui malšinti ar net vaistus nuo skausmo.
Sportininkai taip pat pataria po bėgimo padaryti tempimo pratimų, kadangi tai ne tik greičiau atpalaiduos po fizinio krūvio įtemtus raumenis, bet ir padės ateityje išvengti traumų, raumenų ar kitų nemalonių skausmų, tuomet bėgimas taps malonesnis.
Kaip tinkamai pasiruošti bėgimui žiemą?
„Bėgimas prasideda nuo tinkamos aprangos. Be abejo, kiekvienam reikia rinktis pagal save. Kadangi mėgstų šilumą labiau nei šaltį, atvėsus orams mėgstu apsivilkti termo rūbus, kepurę, pirštines, šaliką. Jei lauke minusinė temperatūra, ant termo rūbų sloksniuoju kitus rūbus, liemenę, neperpučiamą striukę“, – sako Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvė.
„Be abejo, apranga, batai, tinkamas pasiruošimas svarbu. Net jei mes turėsime kalną tinkamų batų, kalną rūbų, pašiltukų ar kitų dalykų, tačiau nesugebėsime savy atrasti motyvacijos, nieko ir nebus“, – sako ultra ir bekelės bėgikas Vaidas Žlabys.
Norint vėl atrasti bėgimo džiaugsmą
„Padarius pertrauką prie įprastinio fizinio krūvio reikėtų grįžti pamažu, nesukeliant streso organizmui. Svarbu stebėti ir savo savijautą kitą dieną po intensyvesnio fizinio krūvio. Kad fizinis krūvis buvo per didelis rodo prastas miegas, dusulys, raumenų skausmas, padažnėjęs pulsas. Kai savijauta po sporto nėra maloni, nesinori ir toliau reguliariai sportuoti, dėl to rekomenduojama pasirinkti treniruotės intensyvumą individualiai“, – patarimais dalijasi „Eurovaistinės“ farmacininkė R. Razulevičiūtė.
Gyventojų tyrimą „Eurovaistinės“ užsakymu šių metų rugpjūčio mėnesį atliko tyrimų bendrovė „Synopticom“. Internetinėje apklausoje dalyvavo 1269 18-65 m. respondentai.