Po penkių partijų rezultatas buvo lygus 2,5:2,5 ir skeptikai vis garsiau kalbėjo apie tai, kad kova dėl pasaulio čempiono titulo darosi nuobodi ir išsikvėpusi, nes visos partijos pasibaigia taip pat – lygiosiomis.
Ir tada atėjo penktadienis. Baltomis figūromis žaidęs pasaulio čempionas po fantastiškos daugiau nei 7 val. ir 45 min. trukusios kovos bei 136 ėjimų pagaliau privertė varžovą pasiduoti.
Tai buvo pati ilgiausia partija per visą kovų dėl pasaulio čempionų titulo istoriją, trunkančią 135-erius metus.
Ankstesnis rekordas – 124 ėjimai – laikėsi nuo 1978-ųjų legendinės Viktoro Korčnojaus ir Anatolijaus Karpovo dvikovos.
„Manau, kad pabaigoje buvau šiek tiek kantresnis. Tam tikru momentu pajutau, kad varžovas šiek tiek praranda kantrybę. Janas partijos pabaigoje nebebuvo toks budrus kaip pradžioje ir tai man teikė šiek tiek vilties. Galiausiai tai pavyko konvertuoti į pranašumą“, – po pergalės džiaugėsi M.Carlsenas.
„Partijos pradžioje maniau, kad galiu pasiekti daugiau nei lygiąsias. Atrodė, kad abu turime savo šansų, bet vėliau padariau keletą klaidų, be reikalo karalienę perkėliau ne į tą langelį ir Magnusas tiesiog idealiai pasinaudojo tomis keliomis galimybėmis“, – partiją vertino J.Nepomniaščis.
Rezultatas tapo 3,5:2,5. Šeštadienį ir sekmadienį didmeistriai sužais 7 ir 8 partijas.
M.Carlsenui pasaulio čempiono titulas priklauso nuo 2013-ųjų.
Iš viso šiame mače bus sužaista 14 klasikinių partijų. Jei po jų rezultatas būtų lygus, tada lauktų 4 greitųjų šachmatų partijos. Jei ir tada nugalėtojas nepaaiškės, bus žaidžiami iki 5 mini turnyrų pagal „žaibo“ šachmatų taisykles, o jei prireiks – ir vadinamasis „Armagedonas“.
Pasaulio čempionato finalo prizų fondą sudaro 2 mln. eurų. Nugalėtojui atiteks 60 proc. šios sumos, o pralaimėtojui – 40 proc. Jei po 14 partijų rezultatas bus lygus, tuomet nugalėtojas gaus 55 proc. fondo, o pralaimėtojas – 45 proc.