Kuklioji olimpinių žaidynių žvaigždė nebesikuklina – už interviu prašo apvalios sumos

Paryžiaus olimpinėse žaidynėse išgarsėjęs Turkijos šaulys Yusufas Dikečas nustebino Prancūzijos leidinio „L'Equipe“ žurnalistus prašymu už interviu sumokėti apvalią sumą.
Yusufas Dikecas iškovojo olimpinį sidabrą
Yusufas Dikecas iškovojo olimpinį sidabrą / Stopkadras ir Vida Press nuotr.

Paryžiuje 52 metų turkas kartu su partnere Sevval Illayda Tarhan laimėjo sidabro medalį mišrių komandų 10 metrų pneumatinio pistoleto rungtyje, bet pasaulis apie jį sužinojo dėl kitos priežasties.

Penktą kartą olimpinėse žaidynėse dalyvavęs šaulys varžybose nenaudojo specialių šaudymo akinių, apsaugos nuo garso. Maža to, turkas šaudė į taikinius įkišęs ranką į kišenę bei neprimerkęs vienos akies, ką daro didžioji dalis šaulių.

Olimpinis vicečempionas naudojo tik pačią paprasčiausią įrangą – įprastus ausų kištukus ir gydytojo išrašytus akinius. Jo pasirodymo kadrai tapo tikra sensacija socialiniuose tinkluose. Jais dalinosi įvairios „Instagram“, „X“ ir „Facebook“ paskyros, o kai kuriose iš jų Y.Dikečo nuotraukos buvo peržiūrėtos daugiau nei 20 mln. kartų.

Daugelis lygino turką su kitais, pilną įrangą naudojusiais, varžybų dalyviais. Palyginus su jais, Y.Dikečas atrodė itin kukliai.

Vis dėlto „L'Equipe“ įsitikino, kad turkas kukliai atrodo ne visose gyvenimo srityse. Žurnalistas Victoras Fievre papasakojo istoriją, kaip bandė gauti naujosios sporto žvaigždės interviu.

Pasak prancūzo, jis Stambule susitiko su Y.Dikečo senu draugu Mehmetu Ali Akguli iš „MSE Law Firm“, kuris po šios vasaros tapo ir savo bičiulio teisininku. Didmiesčio europinėje pusėje įsikūrusiame biure advokatas svečiui šypsodamas paskelbė, kad už interviu reikės sumokėti milijoną. Eurų? Ne, Turkijos lirų.

Advokatas sumą suapvalino ir europietiška valiuta – lygiai 30 tūkst. eurų.

Be to, žurnalistui buvo išdėstytos ir papildomos sąlygos. Interviu bus skirta lygiai 30 min. ir nė minutės daugiau, klausinėti galima išskirtinai tik apie sportą, klientas turi gauti teises į visas padarytas nuotraukas, o prieš spausdinant privalo gauti peržiūrėti galutinę straipsnio versiją.

„Ačiū, bet ne“, – atsakė žurnalistas.

„Turkijoje tai yra norma“, – toliau šypsojosi advokatas.

V.Fievre bandė susisiekti tiesiogiai su Y.Dikeču, bet šis į visus bandymus neatsakė.

„Jis labai užsiėmęs, jau rengiasi 2028 m. olimpinėms žaidynėms, kuriose sieks aukso medalio, – „L'Equipe“ atsakė šaulio atstovas. – Yusufas nėra menininkas, jis nėra suinteresuotas dalinti interviu.“

Dėl tokių sąlygų gerokai nustebo ne tik prancūzai, bet ir istoriją išgirdę Turkijos žurnalistai. Jie teigė abejojantys, kad „beIN Sports Turkey“ sumokėjo tokią sumą už gruodžio 26 d. pasirodžiusį interviu.

„Y.Dikečas šią vasarą naujienų agentūrai AFP sakė, kad nori išlikti toks pat, propaguoti sąžiningą žaidimą ir olimpines vertybes. Tačiau jo žodžiai tapo labai brangūs, toli nuo to paprastumo, su kuriuo jis laimėjo sidabro medalį“, – savo patirtį apibendrino „L'Equipe“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai