Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2017 07 09

Kurčiųjų rinktinės veteranas T.Kuzminskis – apie gyvenimo aistrą ir bręstantį atsisveikinimą

39-erių Tomas Kuzminskis yra Lietuvos kurčiųjų rinktinės veteranas. Į Turkiją išvykstantis orientavimosi sporto mohikanas dalyvaus jau šeštose pasaulinėse žaidynėse. Tikslas – kuo aukštesnės prabos medalis ir garbingas atsisveikinimas su sportu, kuris suteikė begalę teigiamų emocijų.
Tomas Kuzminskis
Tomas Kuzminskis / Augusto Četkausko nuotr.

Su Tomu susitinkame Vingio parke, kur jis mėgsta sukti ratus, ruošdamasis dar vienam išbandymui Turkijoje. „Karšta vasaros pradžia Lietuvoje mane džiugina. Juk Turkijoje bus dar didesnis karštis. Galiu treniruotis ir čia“, – gestais man pasakoja sportininkas, kurį suprasti man padeda vertėja.

Gestų kalba su pašnekovu bendrauju pirmą kartą, tačiau didelio skirtumo čia nėra. Tomas, kaip ir dažnai kiti subrendę ir daug matę sportininkai, prieš atsakydamas gerai pagalvoja ir į klausimus mikliomis rankomis atsako konkrečiai.

Aistra žemėlapiams

25 metus orientavimosi sportui atidavęs vyras puikiai prisimena, kas jį pastūmėjo į šią sritį.

„Nuo 12-os metų blaškiausi tarp įvairių veiklų ir sporto šakų. O būdamas 14-os atsitiktinai pastebėjau skelbimą apie orientavimosi varžybas. Iškart susidomėjau, nes man patiko žemėlapiai“, – pirmąjį kontaktą su gyvenimo aistra prisimena T.Kuzminskis.

Nuo to skelbimo praėjo daug laiko ir dar daugiau varžybų bei garbingų apdovanojimų. Kas ketverius metus vykstančiose kurčiųjų žaidynėse T.Kuzminskis jau yra iškovojęs aštuonis aukso, du sidabro ir du bronzos medalius.

Prieš trejus metus T.Kuzminskis atidžiai išnagrinėjo ir visos Lietuvos žemėlapį. Tada orientacininkas leidosi su kitu kurčiuoju Roku Koveckiu į kelionę aplink tėvynę dviračiais. R.Koveckis dueto įspūdžius aprašė 15min portale.

Roko Koveckio nuotr./Kelionė dviračiais
Roko Koveckio nuotr./Kelionė dviračiais

Pasaulio čempionate su profesionalais

Tomas savo įspūdingos karjeros piką buvo pasiekęs prieš 10 metų. 2006-aisiais jis iškovojo vietą Lietuvos sveikųjų orientavimosi rinktinėje ir vyko į pasaulio čempionatą.

„Buvau vienas kurčiasis tarp sveikųjų. Nebuvo lengva. Visi tikri profesionalai. Iš viso pasaulio čempionate dalyvavo 110 dalyvių, aš užėmiau 32-ąją vietą“, – apie jėgų pasitikrinimą su geriausiais orientacininkais pasaulyje kalbėjo T.Kuzminskis.

Nežinau, ar dar yra man ko siekti. Viską esu laimėjęs. Manau, kad Turkijos žaidynės man bus paskutinės

Kurčiųjų žaidynėse sportininkai bėga ir orientuojasi skirtingose distancijose – sprinto, ilgojoje ir vidutinėje. Tomo mėgstamiausia – ilgoji. Šis nuotolis lietuviui žaidynėse jau atnešė keturis aukso medalius.

Orientavimosi sportininkų rinktinės treneris Laimis Drazdauskas įsitikinęs, kad Tomo ilgaamžės karjeros paslaptis – rūpinimasis savimi.

„Jis nuostabiai palaiko sportinę formą ir yra tikras profesionalas. Net prieš žaidynes jo forma yra įspūdinga. Net baugu, kad kiek per anksti“, – apie rinktinės lyderį kalbėjo rinktinės treneris.

T.Kuzminskis visą savo karjerą dirba su treneriu Jurgiu Mertinu, kuris jam yra geriausias patarėjas.

„Šiame sporte svarbus ir psichologinis pasirengimas. Reikia orientuotis tiek fiziškai, tiek emociškai. Kitaip nieko nepasieksi. Mano treneris Jurgis apie mane žino viską. Tai padeda sėkmingai dirbti“, – apie savo trenerį kalbėjo T.Kuzminskis.

Augusto Četkausko nuotr./Adrija Atgalainė, Tomas Kuzminskis, Sandra Lukošienė ir Gedvilė Diržiūtė
Augusto Četkausko nuotr./Adrija Atgalainė, Tomas Kuzminskis, Sandra Lukošienė ir Gedvilė Diržiūtė

Atsisveikinimas Turkijoje

Į šeštąsias žaidynes besirengiantis Tomas supranta, kad tai – gražaus kelio pabaiga: „Nežinau, ar dar yra man ko siekti. Viską esu laimėjęs. Manau, kad Turkijos žaidynės man bus paskutinės“.

T.Kuzminskis negali ir neplanuoja visiškai atitrūkti nuo sporto.

„Visada treniruosiuosi ir dalyvausiu mėgėjų varžybose. Bandysiu sudominti ir kitus. Deja, trenerio pažymėjimo neturiu, bet galiu padėti jaunimui patarimais“, – pažadėjo orientavimosi asas.

Atitrūkus nuo intensyvių treniruočių T.Kuzminskis skiria laiko šeimai, žvejybai ir staliaus amatui.

T.Kuzminskis pasirodymą Kurčiųjų žaidynėse Samsune pradės liepos 21 dieną.

Organizatorių nuotr./Tomas Kuzminskis
Organizatorių nuotr./Tomas Kuzminskis

Kurčiųjų žaidynės

Kurčiųjų žaidynės dar vadinamos tyliosiomis, nes čia varžosi klausos negalią turintys sportininkai. Atletai turi geresne savo ausimi turėti 55 decibelus siekiantį kurtumą. Jokie pagerinantys klausą aparatai varžybų metu nėra leistini, kad visi dalyviai galėtų varžytis lygiomis sąlygomis.

Į Samsuną suplauks net 4500 atletai iš viso pasaulio, kuriuos lydės dar 3000 sirgalių. Žaidynės vyks net 14 dienų, per kurias išvysime 21-os sporto šakos varžybas.

Sportininkai varžysis lengvosios atletikos, badmintono, krepšinio, paplūdimio tinklinio, boulingo, dviračių, futbolo, golfo, rankinio, dziudo, karate, kalnų dviračių, orientavimosi sporto, šaudymo, plaukimo, stalo teniso, tekvondo, teniso, tinklinio, laisvųjų imtynių ir graikų-romėnų imtynių varžybose.

Pirmą kartą Kurčiųjų žaidynės buvo surengtos dar 1924-aisiais metais Paryžiuje. Šios žaidynės pagal savo gyvavimo istoriją nusileidžia tik olimpinėms žaidynėms.

Samsuno vasaros žaidynės prasidės liepos 18 dieną ir baigsis liepos 30-ąją. Lietuvai atstovaus net 56 sportininkai, kurie varžysis septyniose sporto šakose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos