Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 01 27

Labdara pokeryje: WSOP apyrankę už 150 tūkstančių dolerių škotas aukcione įsigijo ne sau

2010-tais lapkričio mėnesį, pokerio pasaulis buvo sužavėtas 2008 WSOP pagrindinio turnyro nugalėtojo Peterio Eastgate naujienos, kad jis planuoja aukcione parduoti visų trokštamą auksinę apyrankę ir gautus pinigus atiduoti labdarai. Po aukciono pradinės kainos paskelbimo eBay parduotuvėje apyrankė susilaukė 116 statymų. Nepaisant Antano „Tony G“ Guogos pastangų apyrankę paversti šuns antkakliu, aukcioną laimėjo kažkas, kuris buvo žinomas tik kaip „7***1“. Apyrankės vertė aukciono metu pakilo nuo $16,000 iki $147,500, rašo „PokerNews LT“.
Williamas Haughey
Williamas Haughey / pokernews.com nuotr.

Anoniminis pirkėjas vėliau išaiškėjo. Tai buvo Williamas Haughey. „PokerNews“ nutarė paimti interviu iš apyrankės savininko ir pakalbėti apie pirkinį bei jo WSOP labdaringo turnyro idėją. Haughey sakė tikintis, kad šiame renginyje tikisi surinkti iki $1 milijono, skirtų labdarai.

Tylus ir kuklus Haughey žaidė „Aussie Millions“ pokerio čempionato pagrindinio turnyro 1B dienoje. Haughey, kuris jau yra paaukojęs per £5 milijonus labdarai, pristatė save ir papasakojo mums, kad po savo šaldymo kompanijos įkūrimo jis su savo žmona smarkiai susižavėjo pokeriu. Williamas taip pat pasakė, kad vienintelė priežastis dėt kol jis įsigijo auksinę apyrankę buvo ta, jog visi gauti pinigai bus paaukoti labdarai.

pokernews.com nuotr./WSOP apyrankė
pokernews.com nuotr./WSOP apyrankė

Tampa akivaizdu, kad mūsų pokalbis dėl labdaros, į kurią jis nori tradiciškai prijungti pokerį, užima didelę dalį Haugley gyvenime. Williamas Haughley tiki, kad jis gali sujungti savo meilę žaidimui ir aistrą labdaringiems darbams. Su WSOP pagalba ir, galbūt, įtraukiant Eastgate apyrankę, jis tikisi surinkti $2 milijonus labdarai.

Haughey buvo pakankamai malonus ir sutiko atsakyti į kelis „PokerNews“ klausimus.

Kodėl Jūs nusprendėte įsigyti apyrankę?

Williamas: Aš maniau, kad tai buvo puikus gestas, kai Peteris pasakė, kad planuoja visus gautus pinigus paaukoti labdarai. Tai buvo vienintelė priežastis dėl ko nutariau įsigyti apyrankę. Už ją sumokėjau $150,000, bet jei Peterio apyrankės pinigai nebūtų atitekę labdarai, aš už ją nebūčiau sumokėjęs nė $50,000. Kai kurie jaunesni žaidėjai sakė, kad apyrankės vertė tapo nuline bei nebeliko pagarbos jai, bet Afrikos vaikai dar ir šiandien dėkoja Peteriui Eastgate, nesvarbu, ką pokerio tinklaraščiuose rašo žaidėjai.

Apyrankė kainavo $150,000. Tai labai daug pinigų. Ar galėtumėte papasakoti daugiau apie savo praeitį?

Williamas: Šiuo metu gyvenu Glazge, Škotijoje. Esu verslininkas. Man labai pasisekė, kad per pastaruosius metus mano verslas auga ir auga. Mes net atidarėme savo labdaros fondą prieš penkerius ar šešerius metus. Prieš šešerius metus mudu su žmona pradėjome žaisti pokerį. Tai geras būdas atitrūkti nuo verslo ir tai pailsina galvą. Mes tik mėgėjai, puikiai leidžiantys laiką prie pokerio stalų. Taigi, kai pamačiau idėją, jog jis planuoja parduoti savo apyrankę, pagalvojau, kad tai puikus gestas, kurį kažkam, anksčiau ar vėliau, reikėjo realizuoti. Nusprendžiau, kad aš galiu būti tas, kuris tai padarys...

Žinome, kad planuojate grąžinti auksinę apyrankę pokerio visuomenei. Kodėl nusprendėte taip pasielgti?

Williamas: Kai tik įsigijau apyrankę, aš niekados nebuvau jos užsidėjęs ir neturiu nė vienos savo nuotraukos dėvint ją. Ji buvo padėta saugiai ir vienintelis dalykas, kurį norėjau padaryti — apsaugoti apyrankės vertę. Norėčiau pasitarti su WSOP — gal jie priimtų apyrankę kaip dovaną iš manęs ir laikytų ją Šlovės galerijoje (Hall of Fame). Gal jie galėtų 2012-taisiais vieną iš apyrankių padovanoti labdarai. Manau, kad tai būtų puikus renginys pokerio visuomenėje. Ne kiekvienas gauna šansą laimėti apyrankę, taigi, mes galėtume tai suorganizuoti internete už kelis šimtus dolerių, kurie virstų $400,000 ar $500,000.

Galvojate apie internetinį turnyrą? Papasakokite plačiau.

Williamas: Aš tiesiog noriu ją atiduoti ir už ją gautas lėšas padovanoti labdarai. Taigi jei jie sutiktų, galėtume apyrankę padėti į muziejų ir galbūt tai būtų vienintelis toks apdovanojimas, kurį interneto vaikiai ar mėgėjai galėtu gauti už maždaug $100. Taip pat būtų šaunu paaukoti papildomą $1 milijoną.

Labdaringi renginiai dažniausiai pritraukia daug įžymybių. Kokio tipo ekspoziciją esate numatęs ir kam planuojate aukoti gautus pinigus?

Williamas: Nenoriu eksponuoti jos iš viso. Niekada nesu to daręs ir tik dėl to aš ją tyliai saugojau visus dvejus metus. Priežastis, dėl ko kalbuosi su jumis yra ta, jog perskaičiau, kad WSOP planuoja organizuoti $1 milijono įpirkos turnyrą, kur nuo kiekvienos įpirkos $111,111 bus skirti labdarai. Taigi pamaniau, jog jei sugalvotume, kaip galime surinkti dar $1 milijoną labdarai, būtų puiku! Nesvarbu kokias sąlygas jie iškels, jau esu apsisprendęs. Pusė gautų pinigų galėtų būti aukojami WSOP tikslais, o kitą pusę aš skirčiau ligoninei, kovojančiai prieš vėžį, kurią planuoja pastatyti Didžiojoje Britanijoje.

Ar dar yra kas nors, ką norėtumėte pridurti?

Williamas: Deja, per pastaruosius metus, pokerio reputacija buvo suteršta. Aš manau, kad žmonės, priklausantys pokerio visuomenei, turėtų stengtis ištaisyti šią situaciją ir parodyti pasauliui, kad pokeris nėra vien lošėjų žaidimas ir žaidėjai gali paremti nuskriaustuosius. Socialinis pokerio aspektas turėtų parodyti, jog pinigai nepakeičia jų gyvenimų ir jie gali daryti geraširdiškus darbus. Tikrai džiaugčiausi tuo ir manau, kad šie darbai būtų teigiamai įvertinami pokerio pasaulyje... Per pastaruosius šešerius metus mudu su žmona keliaujame per pasaulį žaisdami pokerį. Mes žaidėme Karibų salose, Las Vegase, Monte Karle ir tikrai tuo mėgaujamės...
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos