Lygiai prieš metus tokiu pačiu metu ji krovėsi daiktus ir ruošėsi į kliniką Kaune Achilo sausgyslės operacijai.
Dėl jos penkiakovininkė praleido 10 mėnesių be varžybų, bet šiais metais sugrįžo vėl greita ir stipri, kaip 2012 metais, kai Londono olimpinėse žaidynėse iškovojo auksą.
„Ji ne bėga, o skrenda“, – pareiškė šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės finalą komentavęs užsienio komentatorius, kai lietuvė tiesiog prarijo savo varžovę paskutinėje rungtyje.
Po trijų rungčių 35 metų lietuvė buvo trečia, už prancūzių Elodie Clouvel ir Marie Oteizos.
Tačiau jau tada, kai L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė sėkmingai baigė jojimo rungtį, surinkusi 293 taškus iš 300 galimų, komentatorius pareiškė: „Mano prognozė – ji tikrai laimės medalį. Ar aukso? Dar susilaikysiu.“
Vis dėlto per paskutinę kombinuotą šaudymo ir bėgimo rungtį lietuvė jau pirmojo rato pabaigoje įsiveržė į priekį, aplenkusi E.Clouvel.
„Buvo sunku, bet sakiau sau: „Elodie, tai šansas laimėti olimpinį kelialapį“. Bet Laura yra tikra nugalėtoja, – po varžybų savo savijautą apibūdino E.Clouvel, galiausiai finišavusi antra. – Ji labai greita ir taikliai šaudo. Gaila, kad olimpinis bilietas šįkart buvo tik vienas.“
Penkiakovininkai dar turės galimybių patekti į 2020 metų Tokiją per pasaulio ir Europos pirmenybes bei reitingo skaičiavimus, bet L.Asadauskaitei-Zadneprovskienei tai jau nerūpės.
Po finišo jį pateko į savo vyro ir trenerio Andrejaus Zadneprovskio, 2004 ir 2008 metų olimpinių žaidynių prizininko, glėbį. Tada sulaukė sveikinimo bučinio iš Gintarės Venčkauskaitės-Juškienės – ši 26 metų lietuvė irgi finišavo labai galingai, per paskutinę rungtį iš 18 vietos pakilusi į ketvirtą ir tik sekunde atsilikusi nuo trečią vietą užėmusios vokietės Annikos Schleu.
„Labai gerai fechtavausi ketvirtadienį, o šiandien gerai jojau, plaukiau ir bėgau“, – buvo patenkinta L.Asdauskaitė-Zadneprovskienė. – Esu labai laiminga.“
36 penkiakovininkėms penktadienį Tokijuje teko atlaikyti 30 laipsnių karštį.
„Ne karštis, bet drėgmė labai jautėsi, – sakė vokietė A.Schleu. – Mums labai padėjo ledas, kurį suteikė organizatoriai.“
L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė karščio nesureikšmino: „Buvo labai karšta, bet tai – Japonija.“
Ji būtinai čia sugrįš kitais metais, kai ketvirtą kartą startuos olimpinėse žaidynėse.
Po 2016 m. Rio de Žaneiro žaidynių, kur nepavyko sutramdyti nepaklusnaus žirgo, operacijos ir ilgos reabilitacijos buvo daug klausimų. Tačiau tituluota Lietuvos penkiakovininkė dabar pasaulio taurės finale laimėtu aukso medaliu ir olimpiniu bilietu išsklaidė visas abejones.
„Aš sugrįšiu čia, šis miestas man laba patinka, – sakė ji, paklausta apie Tokiją 2020 metais. – Esu pasirengusi olimpinėms žaidynėms.“