USADA nusprendė, kad 40-metis dviratininkas šlovę pelnė negarbingai – naudodamas uždraustus preparatus, tokius kaip eritropoetinas (EPO), steroidai ir kraujo perpylimas nuo pat 1996-ųjų.
Po negailestingo nuosprendžio iš L.Armstrongo bus atimti visi medaliai, titulai, pergalės ir prizai, skaičiuojant nuo 1998-ųjų rugpjūčio 1-osios.
Didžiausia amerikiečio netektis – rekordiniai septyni iš eilės laimėti prestižiškiausių dviratininkų lenktynių „Tour de France“ (1998–2005 m.) čempiono titulai.
Tiesa, teoriškai „Tour de France“ titulus iš L.Armstrongo gali atimti tik Tarptautinė dviračių sąjunga (UCI). Mat sprendimas dėl dopingo vartojimo buvo priimtas JAV, o minėtos dviračių varžybos vyko Prancūzijoje, ir joms galioja „Tour De France“ bei UCI taisyklės. UCI kol kas vengė viešai išsakyti savo nuomonę šiuo klausimu, taip duodama valią spėjimams, kad titulai amerikiečiui gali būti ir palikti, ir atimti.
1996-aisiais sėklidžių vėžį įveikęs L.Armstrongas buvo pasitraukęs iš dviračių sporto 2005-aisiais, bet 2009-aisiais grįžo ir pedalus mynė iki 2012-ųjų. Amerikietis taip pat varžėsi ir triatlono varžybose.
Griežtą sprendimą USADA priėmė po to, kai L.Armstrongas, kuris visą laiką kategoriškai neigė vartojęs dopingą, atsisakė kovoti su jam mestais kaltinimais.
Prieš pasitraukdamas amerikietis apkaltino USADA viršijus savo įgaliojimus ir korumpuotai skatinus kitus dviratininkus liudyti prieš jį.
L.Armstrongas pridūrė visą savo dėmesį dabar skirsiantis savo vardo labdaros fondui, įkurtam dar 1997-aisiais, ir pades sergantiems vėžiu.