16-metis klaipėdietis „Cannibal Team“ projekte, kurį sėkmingai vysto didžiuliai dviračio sporto entuziastai – lietuvė Erika Ališkevičiūtė ir jos vyras belgas Francis van Mechelenas, dalyvauja nuo 2016 metų.
„Cannibal Team“ klubui – jau šešeri. Iš pradžių mūsų tikslas buvo padėti augti Baltijos šalių dviračių sporto talentams, suteikti galimybes jiems dalyvauti įvairiose lenktynėse Europoje. Nenorėjome būti tokie kaip daugelis kitų. Norėjome, kad mūsų projektas kažkuo prisidėtų prie talentingų kitų komandų dviratininkų, neturinčių galimybių pasirodyti didesnėse lenktynėse Belgijoje ar kitur. Mes dažnai priimdavome ir jaunuosius Lietuvos dviratininkus. Padėdavome jiems rasti pigesį apgyvendinimą, suteikdavome aprangos komplektus. Pastaraisiais metais pas mus svečiavosi daugiau nei 100 dviratininkų ne tik iš Lietuvos, kitų Europos šalių, bet ir Australijos, Ugandos, JAV, Pietų Afrikos Respublikos“, – sakė vienas „Cannibal Team“ vadovų F.Van Mechelenas.
Nuo šių metų „Cannibal Team“ keičia savo formulę. „Nusprendėme visą savo dėmesį skirti vaikinams, kurie augo su mumis nuo 12-os ir šiemet jau patenka į jaunių (iki 19 metų) kategoriją. Kadangi šios grupės dviratininkams reikia dar daugiau dėmesio ir dar rimtesnio darbo, nusprendėme, kad mūsų sportininkams būtina nauja komanda. Mergaičių pas mus nebebus, nes norime visą dėmesį ir rėmėjų pinigus skirti savo jaunių vaikinų komandai. „Cannibal Team“ šiemet tikriausiai bus geriausia jaunių vaikinų komanda pasaulyje. Artimiausioje ateityje stengsimės, kad visi mūsų komandos vaikinai sėkmingai pasiektų jaunimo (iki 23 metų) kategoriją 2023 metais“, – pažymėjo F.Van Mechelenas
Septintus metus R.Adomaičiu besirūpinantis treneris Vaclovas Šiugždinis džiaugiasi klaipėdiečiui atsivėrusiomis galimybėmis tobulėti. „Cannibal“ jaunių komanda – idealus variantas jam. Svarbiausia, kad Rokas turės geras pasirengimo sąlygas ir pakankamai aukšto lygio varžybų. Tai būtina, norint tobulėti, – pažymėjo patyręs treneris ir dviračių sporto organizatorius. – Be komandos eiti į priekį būtų labai sunku. Kažkada į Belgiją išvyko ir Gediminas Bagdonas bei Aidis Kruopis. Jiems pavyko užsikabinti ir tapti dviračių sporto profesionalais“.
Treneris pridūrė, kad Rokas išsiskiria didžiuliu noru tapti aukšto lygio dviratininku.
„Jis dega noru pasiekti profesionalo lygį. Manau, kad Rokas bus labai naudingas komandai. Jis taip pat gali tapti geru pavienio starto lenktynių dviratininku ir iškovoti pergalių po pabėgimų“, – sakė V.Šiugždinis.
„Stengiuosi ir stengsiuosi gerai pasirengti sezonui. Džiaugiuosi, kad ir toliau galiu būti „Cannibal Team“ projekto dalimi. Turiu puikias galimybes tobulėti. Šiemet bandysiu kuo daugiau padėti savo komandai, o atsiradus progai ir pasiekti aukštų asmeninių rezultatų. Noriu ir kuo geriau pasirodyti pasaulio bei Europos čempionatuose. O pagrindinis mano siekis – kuo greičiau išvykti į aukščiausio lygio komandą“, – sakė 198 cm ūgio Lietuvos jaunučių asmeninių ir grupinių lenktynių čempionas.
Klaipėdos „Viesulo“ sporto centro auklėtinis liko labai patenkintas 2020 metų sezonu. „Praėjęs sezonas man buvo pats geriausias. Pernai iškovojau 11 pergalių. Tai – mano rekordas, – pažymėjo neseniai Lietuvos dviračių sporto federacijos apdovanojimuose Metų atradimu išrinktas R.Adomaitis. – Labiausiai įsiminė pergalė „Lietuvos plento taurės“ (LPT) daugiadienių lenktynių „Molėtai – Ukmergė“ trečiajame etape. Jo finišo sprinte įveikiau vienus geriausių Lietuvos dviratininkų Darijų Džervų ir Justą Beniušį.“
„Cannibal Team“ jaunių komandos marškinėlius taip pat vilkės E. Ališkevičiūtės ir F. van Mecheleno sūnus Vlad, kuris atstovavo Lietuvai 2019 metų Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Baku (Azerbaidžanas).
„Cannibal Team“ komandą sudarys 15 dviratininkų iš 11 šalių:
Rokas Adomaitis (Lietuva)
Tomas Ustupas (Latvija)
Frankas Ragilo (Estija)
Lauri Tammas (Estija)
Martinas Krusemanas (Estija)
Vladas van Mechelenas (Belgija)
Lukas Vanderlindenas (Belgija)
Kobe Heremansas (Belgija)
Adamas Seemanas (Čekija)
Oliveris Soholmas (Danija)
Jamie Whitcheris (Jungtinė Karalystė)
Casperas Ronningas (Norvegija)
Mihnea Harasimas (Rumunija)
Tomas Niemi (Suomija)
Darwinas Stevenickas (Vokietija).
Anot F.Van Mecheleno, komanda turės viską, ko reikia – pasirūpinta personalu, apgyvendinimu, transportu, maitinimu, treniruočių ir varžybų apranga, dviračių detalėmis. Komandai padės buvęs dukart 2018 metų pasaulio jaunių čempiono, 2019 metų Europos asmeninių lenktynių čempiono ir tos pačios rungties pasaulio vicečempiono belgo Remco Evenepoelio treneris Fredas Vandervennetas. Komandos personalas dirbs savanoriškais pagrindais. Ekipos išlaidų padengimu pasirūpins Belgijos kompanija ICPC (International Cycling Promotion and Consulting).
„Be ICPC kompanijos šis projektas nebūtų įmanomas. Jie rado rėmėjus mūsų komandai. Šiuo metu visi rėmėjai yra iš Belgijos. Tikimės, kad prie mūsų komandos gyvavimo prisidės ir Lietuvos bei kitų Baltijos šalių įmonės, parduodančios savo produkciją Belgijoje ar kitose Europos šalyse“, – kalbėjo F.Van Mechelenas.
Nepaisant to, kad „Cannibal Team“ yra nauja komanda jaunių grupėje, jai pavyko gauti vietas žinomose UCI pirmos kategorijos vienos dienos ir daugiadienėse lenktynėse. „Ekipa galės startuoti beveik visose varžybose, kuriose ir norėjome. Daugelis varžybų organizatorių pamatė, kad turime vieną talentingiausių komandų, todėl ir sutiko mus priimti. Turime daug kvietimų į UCI I kategorijos lenktynes, į vienerias UCI Tautų taurės lenktynes ir į įvairias kitas varžybas. Esame laukiami lenktynėse Belgijoje, Nyderlanduose, Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Vengrijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Estijoje, Lietuvoje ir kitose šalyse“, – džiaugėsi F.Van Mechelenas.
„Cannibal Team“ komandos įkūrėjai Erika ir Francis labai nori, kad šiemet kuo daugiau jų ekipos vaikinų dalyvautų pasaulio dviračių plento čempionate Flandrijos regione (Belgija). Beje, Levene, kur bus ekipos narių namai, vyks pasaulio pirmenybių jaunių vaikinų ir merginų grupinės lenktynės. Levenas – ir F.Van Mecheleno gimtasis miestas.