Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 09 16

Lietuviškajam „Motor“ rankinio klubui – „Barcelona“ testas Čempionų lygoje

Rugsėjo 17 dieną atsinaujinusioje EHF Čempionų lygoje startuoja Zaporožės „Motor“ klubas, kurį nuo praėjusio sezono vidurio treniruoja Gintaras Savukynas, o Aidenas Malašinskas šios ekipos marškinėliais vilki jau nuo 2016 metų. Pirmaisiais Ukrainos čempionų varžovais bus tituluotoji „Barcelona“.
Aidenas Malašinskas
Aidenas Malašinskas / Zaporožės „Motor“ Facebook nuotr.

Ir šį sezoną būsimi „Motor“ varžovai pasitinka savo sudėtyje turėdami daug pirmo ryškumo žvaigždžių: Dika Memą, Raulį Entrerriosą, Aroną Palmarssoną, Gonzalo de Vargasą bei daugelį kitų.

Lietuvio A.Malašinsko vaidmuo Zaporožės ekipoje ateinančiame sezone ir vėl bus išties svarbus. Anot ekipos vyriausiojo trenerio G.Savukyno, įžaidėjas iš Lietuvos yra vienas iš pagrindinių „Motor“ variklių.

„Aidenas yra vienas iš komandos senbuvių ir lyderių. Mūsų visos komandos pasirodymas yra stipriai priklausomas nuo jo formos bei žaidimo“, – apie savo auklėtinį kalbėjo strategas iš Lietuvos.

Nors jau pirmajame etape Ukrainos klubo laukia išties kietas riešutas, tačiau treneris tiki, kad ir su šia komanda tikrai galima kovoti.

„Pagrindinis akcentas mače su tokio lygio varžovais yra gynyba. Jeigu atliksime gerą darbą prie savo vartų ir suspėsime greitai grįžti į savo aikštės pusę, galime tikėtis palankaus rungtynių rezultato“, – esminius mačo akcentus vardino G.Savukynas.

Nuo šio sezono keitėsi EHF Čempionų lygos sistema. Nuo šiol pirmenybėse varžosi 16 stipriausių Europos komandų, kurios yra suskirstytos į dvi grupes po 8 ekipas, o į kitą etapą žengs 6 stipriausios grupių ekipos.

G.Savukynas teigė, kad naujasis formatas iš esmės klubo tikslų naujajame sezone per daug nekeičia.

„Naujajame formate pasiliko tik labai aukšto lygio, puikiai organizuoti klubai. Turnyras vienareikšmiai sustiprėjo ir patekimas tarp 16 stipriausiųjų tapo labai sudėtingas.

Mūsų komandai aiškus tikslas laimėti Ukrainos čempionatą bei taurę, o Čempionų lygoje – patekti į atkrintamąsias varžybas“, – tikslus vardino lietuvis.

Nors, kaip teigė pats vyr. treneris, Čempionų lyga ženkliai susitraukė ir į ją pakliūti yra gana sudėtinga, tačiau jis regi ir daugiau lietuvių, kurie galėtų žaisti šiame lygyje.

„Manau, be Aideno ir Jono Truchanovičiaus, kuris čia žaidė prieš tai, Gerdas Babarskas turi daug potencialo žaisti šiame lygyje, tačiau jo dabartinė komanda turi išsikovoti vietą šiame turnyre“, – teigė strategas.

Visas rankinio pasaulis užgniaužęs kvapą laukia naujojo EHF Čempionų lygos starto. Nors arenose bus ribojamas žiūrovų skaičius, tačiau tikimasi, kad šį sezoną bus galima užbaigti be didesnių kliūčių.

„EHF atsiuntė 26 lapų instrukcijas, susijusias su Čempionų lygos rungtynių vykdymu. Taip, yra apribojimai dėl žiūrovų, tačiau yra leidžiama tam tikram skaičiui stebėti rungtynes salėje, kas iš tiesų džiugina.

Be abejonės esama situacija turėjo įtakos pasirengimui naujajam sezonui. Daugiausia planuojant draugiškas rungtynes su užsienio komandomis paskutiniajame pasirengimo etape. Neturėjome galimybės nei patys išvykti, nei pasikviesti pas save aukšto lygio varžovų, kad pamatytume savo žaidimo spragas ir privalumus“, – pandemijos pasekmes vardino G.Savukynas.

Pats klube rungtyniaujantis A.Malašinskas liko patenkintas tuo, kaip komanda ruošėsi naujajam sezonui, nors ir nebuvo galimybės sužaisti mačų su panašaus pajėgumo varžovais.

„Man viskas atrodė tikrai neblogai. Pirmiausiai netoli Zaporožės esančioje bazėje apie dvi savaites vyko fizinis pasirengimas: auginome raumenis, stiprinome kūną.

Po to skridome į Vokietiją, kur prasidėjo smagioji dalis – rankinis. Aišku, dėl esamos situacijos nesklandumų išvengti nepavyko. Danų klubas tik varžybų dieną pranešė, jog neatvyks, nes komandoje atsirado negaluojančių.

Tada vykome į Baltarusiją, kur, kaip žinome, problemų su Covid-19 nėra, tad ten viskas praėjo gerai. Sužaidėme keletą rungtynių. Vėliau turėjo laukti kelionė į Maskvą, tačiau ir ją teko atšaukti, tad teko grįžti į Ukrainą. Nors situacija su virusu turėjo nemažai įtakos pasirengimui, tačiau, manau, mums pavyko išspausti maksimumą“, – kalbėjo rankininkas.

Pasikeitimus Čempionų lygoje Aidenas Malašinskas priėmė ne taip džiugiai. Lietuviui buvo apmaudu, kad pajėgiausioje lygoje neliko J.Truchanovičiaus atstovaujamos „Montpellier“ ekipos.

„Mums lengva vertinti gerai, kai mes vis dar esame ten. Gaila tik, kad Jonelis, kurio klubas tikrai ne ką mažiau nusipelnė ten būti – nepateko. Spėju, kad laukia daug tikrai įdomių rungtynių, o ar pats formatas pasiteisins, jau pamatysime kiek vėliau“, – teigė įžaidėjas, kilęs iš Utenos.

34 metų lietuvis puikiai įvertino ir tai, kad ekipos vairą dar praėjusio sezono eigoje perėmė tautietis G.Savukynas.

„Gintaras labai reiklus, įžvalgus, stipriai pasiruošęs ir profesionalus treneris, daug dėmesio skiriantis detalėms, bendram fiziniam pasirengimui. Komandos žaidimo braižas galbūt labai nepasikeitė. Daug dėmesio skiriama žaidėjų tarpusavio ryšių stiprinimui. Norėdami kažką pasiekti aikštėje, turime būti kaip kumštis. Gintaro devizas – komanda visada svarbiau už ego. Tai daug pasako, kokia linkme jis dirba“, – treneriui gerų žodžių negailėjo Aidenas.

Jau ketvirtadienį A.Malašinskui teks išties sudėtinga užduotis. Jam teks vadovauti komandos žaidimui aikštėje, rungtyniaujant prieš pačio aukščiausio lygio varžovus. Vis dėlto lietuvis garsių pavardžių nesibaimina, kadangi prieš visus juo jau yra tekę susitikti daugybę kartų.

„Mūsų komandoje yra keletas traumų, tad tai šiek tiek apsunkina pasiruošimą. Varžovų žaidimo analizei skyrėme laiko, išskyrėme pagrindines jų žaidimo detales tiek puolime, tiek gynyboje. Faktas, kad tai aukščiausio lygio klubas su garsiomis pavardėmis, tačiau Čempionų lygoje silpnų klubų tiesiog nėra“, – prieš mačą užtikrintai kalbėjo A.Malašinskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos