1989-aisiais įkurta ekipa prisistato kaip viena sėkmingiausių Vokietijos beisbolo istorijoje. Praėjusiame sezone vicečempionų titulus ji pelnė ne tik savo šalyje, bet ir Europos beisbolo Čempionų taurėje.
Tiesa, 29-erių D.Neverauskas viliasi, kad jo stotelė Bonoje bus laikina – geriausias Lietuvos beisbolininkas, žaidžiantis metiko pozicijoje, tikisi sugrįžti į stipriausią pasaulyje – MLB lygą Amerikoje, kurioje varžosi garsiausi JAV ir Kanados klubai.
„Na, Vokietijos lygos su Amerika nėra, ką lyginti“, – 15min teigė Dovydo tėtis, pirmasis treneris ir Lietuvos beisbolo asociacijos (LBA) prezidentas Virmidas Neverauskas.
Galingais metimais išsiskiriantis jo sūnus MLB lygoje debiutavo 2017-aisiais ir „Pittsburgh Pirates“ klube žaidė iki 2020-ųjų.
„Dovydas ilgai vedė kalbas su MLB klubais, bet JAV dabar yra pasikeitimų dėl darbo vizos. Atsirado kažkokių niuansų, kurių anksčiau nebuvo. Jis negali važiuoti ten be darbo vizos“, – pridūrė Virmidas.
„Jis kol kas pradeda sezoną Vokietijoje, bet sutartyje yra punktas, leidžiantis bet kada išvažiuoti į kitą šalį, išskyrus Europoje. Toks tikslas ir yra – sugrįžti į Ameriką“, – neslėpė LBA prezidentas.
Tuo metu Bonos „Capitals“ dėl lietuvio atvykimo į Vokietiją trina rankomis. „Mūsų gynybą sustiprino du aukščiausio lygio metikai“, – pristatydami D.Neverauską ir amerikietį Zachą Dodsoną džiaugėsi vokiečiai.
„Lietuvis čia praleido savaitę ir jam viskas patiko. Žinoma, jis nori sugrįžti į Ameriką, bet dabar jis yra Vokietijoje“, – pridūrė Bonos klubas.
„Tokia dviejų metikų patirtis – tikras turtas. Esame puikioje pozicijoje“, – džiaugėsi ir „Capitals“ treneris Maxas Schmitzas.
Jo auklėtinių pirmasis išbandymas laukia jau šį šeštadienį – mačas su Hamburgo „Stealers“.
Praėjusiame sezone Bonos „Capitals“ nužygiavo iki finalų ir Vokietijos beisbolo lygoje, ir Europos Čempionų taurėje. Vietinėse pirmenybėse juos 1-3 (3:9, 5:7, 8:3, 2:11) įveikė „Heidekopfe“ klubas iš Heidenheimo prie Brenco, o Čempionų taurėje – 4:6 legendinis „Parma“ beisbolo klubas iš Italijos, Europos čempionu tapęs rekordinį 14 sykį.
Pernai D.Neverauskas debiutavo Japonijoje, kur beisbolas laikomas populiariausiu šalies sportu. Hirošimos „Toyo Carp“ klube lietuvis uždirbo beveik milijoną – 875 tūkst. JAV dolerių, bet sužaidė tik vieną mačą ir nepanoro likti, nors „pliusą“ sutartyje turėjo ir jis, ir klubas.
„Japonijoje buvo geros finansinės, treniruočių sąlygos, bet žaidimas ten – visiškai kitoks“, – aiškino V.Neverauskas.
„Nepadėjo ir pandemija. Dėl jos Dovydas į Japoniją atvažiavo gerokai vėliau nei planavo, negalėjo pažaisti kontrolinėse rungtynėse. Iš karto atsidūrė sezone – ne visi prie to prisitaiko. Pateiksiu pavyzdį iš krepšinio, kuris mums suprantamesnis – Tai Websteris buvo įmestas vidury sezono ir Kauno „Žalgiryje“ niekaip neprisitaikė. Dovydui irgi nepavyko ten prisitaikyti“, – tęsė LBA prezidentas.
„Japonijoje žaidžiamas visiškai kitoks beisbolas. Ten žaidėjai nėra tokie fiziškai galingi, kaip dauguma MLB. Japonų beisbolas paremtas lazdos pastatymais. Jie nemuša skaudžiai – tiesiog kiša lazdą ir bėga. Kai taip žaidi, kišdamas lazdą, metiko greitis nebėra toks aktualus.
Plius, labai vagia bazes. Jeigu tik darai normalų metiko judesį, kuris užtrunka apie 1,5 sekundės – jie pavagia bazę. Reikia daryti vadinamąjį slide-step‘ą, trunkantį apie sekundę, bet nuo to nukenčia kamuoliuko kontrolė“, – beisbolo skirtumus aiškino V.Neverauskas.
„Amerikiečiai taip nežaidžia. MLB lygoje žaidimas pastatytas ant mušimų per tvorą. Taip, dabar ir Amerikoje pasitaiko hitų (lietimo lazda ir vienos bazės užėmimo), bet santykis – nepalyginamas“, – pokalbį užbaigė Lietuvos beisbolo galva.