„Labai įdomios varžybos. Varėnos „Šūvio klubas“ pasistengė, kad taikinių trajektorijos būtų ypač sudėtingos. Net ir mūsų taikliausiems šauliams teko gerokai pasistengti“, – sakė Lietuvos sportingo federacijos prezidentas Laurynas Jucius.
Pagrindinėje „Open“ kategorijoje ir A grupėje triumfavo vilnietis Virgilijus Grybė. „VG Shooting Academy“ vadovas per dvi dienas numušė 185 iš 200 taikinių. Antrąją vietą užėmė vos tašku atsilikęs Tomas Sujeta. Dėl trečiosios vietos teko surengti papildomą šūvių seriją, kurią prieš lietuvį Žygimantą Šimaitį 24:22 laimėjo latvis Ivaras Bubnovas. Abu jie po 200 šūvių buvo surinkę po 177 taškus.
Lietuvos čempionate taip pat dalyvavo šauliai iš Lenkijos ir Austrijos.
„Compak Sporting“ rungtyje šaudoma į skriejančius taikinius tam pritaikytose aikštelėse, kai vienoje linijoje 3–5 metrų atstumu išsidėstę penkios šaudymo vietos, apie kurias sustatytos 6 taikinių mėtymo mašinėlės.
Varžybų nugalėtojai apdovanoti pagal FITASC reglamentu nustatytas kategorijas: jauniai, moterys, vyrai, senjorai. Papildomi apdovanojimai įteikti Lietuvos sportingo federacijos nariams – A, B, C ir D grupėse pagal LSF meistriškumo grupių paskirstymą.
Moterų įskaitoje Lietuvos čempione tapo Gabija Stanislovaitytė, numušusi 157 taikinius. Antrąją vietą užėmė Aida Momkienė (145), trečiąją Vaida Genienė (86).
D įskaitos ir drauge jaunimo varžybų nugalėtoju tapo Nedas Šimanauskas – 157 taškai. C įskaitą laimėjo Donatas Rutkauskas (158), B – Edgaras Daukšą (160).
Senjorų įskaitos varžybas laimėjo Valdas Kundrotas, numušęs 158 taikinius iš 200.
Artėjantį savaitgalį, Lietuvos šaulių laukia ypatingos varžybos – „Baltic Open Sporting“ čempionatas. Latvijoje, „Ievas Siers“ šaudykloje Vecbebriuose vienu metu vyks trijų Baltijos valstybių šaudymo čempionatai pagal FITASC sportingo taisykles. Sportingo rungties dalyviai šaudo į skriejančius taikinius įvairaus reljefo teritorijoje, skrydžių trajektorijos bei atstumai neribojami, o taikinio skrydis šauliui parodomas tik vieną kartą, treniruočių nebūna. Tai – sudėtingesnė rungtis, nes taikinio laukiama neprisidėjus ginklo, o taikytis galima pradėti tik pamačius skriejantį taikinį.
„Kitais metais planuojame tokias varžybas surengti Lietuvoje, „Ehunt“ šaudymo centre Švenčionyse. Labai džiaugiamės, kad jau ir Lietuvoje galėsime rengti sportingo, o ne tik „Compak Sporting“ varžybas. Smagu, kad šaudymas į skriejančius taikinius populiarėja Lietuvoje“, – sakė L.Jucius.
Šaudymas į skriejančius taikinius, dar vadinamas šaudymu į molinius balandžius, susideda iš įvairių rungčių, kai į specialiais aparatais paleistus taikinius, pagamintus iš trapios ekologiškos medžiagos, yra šaudoma lygiavamzdžiu šautuvu, užtaisytu smulkiais šratais. Šis sportas yra labai demokratiškas, šaulių amžiaus diapazonas labai platus – nuo 12 metų vaikų iki meistrų, kurie yra perkopę 75 metus.