Šimtas metų – tiek lapkričio 29-ąją sukaks Tarptautinei fechtavimo federacijai (FIE), kurią Paryžiuje lapkričio 29-ąją įkūrė devynios Europos šalys. Dabar „muškietininkų“ brolijoje yra 148 valstybės ir viena iš jų – Lietuva.
„Kai kam tai atrodytų nesuprantama, tačiau mes labai džiaugiamės, jog tokiu visuotinio
bėgimo ir kompiuterizacijos laikotarpiu mes turime 10 puikių fechtavimo trenerių, daugiau kaip 350 sportininkų ir 7 fechtavimo klubus visoje šalyje. Išlaikome savo pozicijas ir net galvojame apie tobulėjimą“, – teigė šimtmetį kartu su tarptautine organizacija švenčiančios Lietuvos fechtavimo federacijos (LFF) prezidentas Vytautas Polujanskas.
Kaip teigė LFF vadovas, metams fechtuotojai susirenka apie 100 tūkst. litų biudžetą – apie 30 tūkstančių sporto šakos plėtrai duoda valstybė, dar vieną trečiąją skiria FIE, o dar apie 30 tūkst. litų suma paremia Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.
„Žinoma, mes galvojame apie aukščiausius tikslus – mūsų sportininkų dalyvavimą olimpiadose. Galiu pasakyti, kad Lietuva nuolat dalyvauja Europos ir pasaulio čempionatuose, o per visą turnyrų laikotarpį net 4 sportininkai pateko tarp 8 geriausių planetos fechtuotojų. Patikėkite, tai padaryti tikrai nelengva“, – apie mūsų šalies fechtavimo atstovų pergales tarptautinėje arenoje kalbėjo Lietuvos rinktinės trenerė Rasa Ažukienė.
Beje, ji ir yra viena iš tų keturių, kuri yra tame geriausiųjų ketvertuke.
„Mes galvojame, kad Rio de Žaneiro olimpiadoje galėtume matyti kaunietį Tomą Krasikovą – jis labai rimtai rengiasi būsimoms atrankos varžyboms į žaidynes Brazilijoje ir tikimės, kad galbūt 2016 metais galiausiai turėsime savo sportininką Lietuvos olimpinės rinktinės sudėtyje. Tai būtų puikus akordas“, – sakė trenerė.
Tačiau iki atrankos į žaidynes Brazilijoje, Lietuvos fechtuotojų federacija tikrai turės ką veikti – ne tik laukti T.Krasikovo pasirodymų.
LFF gavo teisę 2015 metais organizuoti Šiaurės Europos šalių jaunių ir jaunimo čempionatą Kaune.
„Kaunas tikrai turi potencialą rengti fechtavimo varžybas – ten pastaruosius dvejus metus jau vyko tarptautiniai jaunimo turnyrai. Tikiuosi, pavyks suorganizuoti gerą čempionatą“, – pasakojo R.Ažukienė.
Po dvejų metų Šiaurės Europos šalių jaunių ir jaunimo čempione santykius ant fechtavimo takelio aiškinsis 9 šalių sportininkai, o renginys kainuos apie 75 tūkst. litų.
LFF taip pat siūlo ir visiems norintiems išbandyti šią sporto šaką: Vilniaus fechtavimo klubo nariai kviečia į ES programos „Veiklus jaunimas“ finansuojamo projekto „Kovok!“ nemokamus seminarus, kurių metų kiekvienas gali pasijusti fechtuotoju.