Moterų varžybose sidabro medalius iškovojo Ieva Dumbauskaitė ir Gerda Grudzinskaitė. C grupėje jos 2:1 (16:21, 21:15, 15:9) palaužė pajėgias estes Heleene Hollas ir Liisą Soomets bei 2:0 (21:19, 21:17) pranoko tautietes Eveliną Matiukaitę ir Karoliną Šantarytę. Pirmoji vieta grupėje garantavo tiesioginį kelialapį į ketvirtfinalį.
D grupėje pirmąją vietą užėmė ir taip pat kelialapį į ketvirtfinalį pelnė Urtės Andriukaitytės ir Karolės Virbickaitės duetas. Dar dvi Lietuvos poros – E.Matiukaitė ir L.Šantarytė bei Lilija Frelik ir Vlada Oganauskienė pateko į pirmąjį atkrintamųjų varžybų ratą ir jį sėkmingai įveikė.
Ketvirtfinalyje I.Dumbauskaitė ir G.Grudzinskaitė 2:0 (21:9, 21:15) įveikė L.Frelik ir V.Oganauskienę. U.Andriukaitytė ir K.Virbickaitė 0:2 (9:21, 16:21) pralaimėjo H.Hollas ir L.Soomets, o E.Matiukaitė ir K.Šantarytė 0:2 (10:21, 12:21) neatsilaikė prieš latves Kristą Paeglę ir Kristinę Briedę.
Pusfinalyje I.Dumbauskaitė su G.Grudzinskaite 2:0 (21:17, 21:15) įveikė antrąją Latvijos porą Varvarą Brailko ir Anetę Namikę. Ši pergalė atvėrė duris į finalą, kuriame laukė Europos čempionės latvės Tina Graudina ir Anastasija Kravčenoka.
Finale lietuvės rimtai kibo į atlapus favoritėms ir pirmą setą pralaimėjo tik po atkaklios kovos 18:21. Antrajame sete Europos čempionės pademonstravo savo lygį ir laimėjo mačą 2-0 (21:18, 21:10).
„Esame tikrai labai patenkintos savo pasirodymu „Ergo Open“ antrajame etape. Buvo tikrai daug įtemptų kovų, bet mums pavyko pasiekti finalą ir jame susitikti su Europos čempionėmis. Pati prieš jas žaidžiau pirmą kartą, todėl ne paslaptis, kad tikrai buvo jauduliuko ir streso, bet žaidžiant jaučiau didelį palaikymą ir pagalbą iš Ievos. Todėl esu dėkinga jai ir visiems, kas mus palaikė.
Latvės demonstravo nuostabų žaidimą, iš jų man reikia pasimokyti daugybės elementų. Tikiu, kad nuoširdžiu darbu galima judėti pirmyn, o mes su Ieva to labai norime“, – įspūdžiais dalinosi G.Grudzinskaitė.
Vyrų varžybose į pusfinalį prasibrovė abi Lietuvos poros – Audrius Knašas ir Patrikas Stankevičius bei Robertas Juchnevičius ir Artūras Vasiljevas.
A.Knašas ir P.Stankevičius tapo C grupės nugalėtojais, o ketvirtfinalyje 2:0 (21:18, 21:13) įveikė latvius Arnį Reliną ir Ardį Bedritį. A.Vasiljevas ir R.Juchnevičius B grupėje užėmė antrąją vietą, pirmajame atkrintamųjų varžybų rate 2:0 (21:15, 21:12) įveikė latvius Oskarą Pugą ir Janį Kuprašovą, o ketvirtfinalyje 2:0 (21:17, 21:15) pranoko latvius Aleksandrą Solovejį ir Mihailą Samoilovą.
Pusfinalyje mūsiškių laukė akistatos su Latvijos žvaigždėmis. Staigmenų šįkart pateikti lietuviams nepavyko. P.Stankevičius ir A.Knašas 0:2 (18:21, 15:21) nusileido Janiui Šmediniui ir Aleksandrui Samoilovui, o R.Juchnevičius ir A.Vasiljevas 0:2 (19:21, 12:21) turėjo pripažinti Martino Plavinio ir Edgaro Točo pranašumą.
Lietuviškame mažajame finale po dramatiškos 50 min. trukusios kovos pergalę 2:1 (21:23, 21:16, 17:15) pasiekė P.Stankevičius ir A.Knašas.
„Pasirodymą vertinu teigiamai, nes pavyko patekti į „Top-4“, o tai ir buvo mūsų tikslas. Pusfinaliai ir finalai jau yra kaip vyšnaitė ant torto, – šypsojosi A.Knašas. – Žaidime buvo spragų, trūko tikslumo ir koncentracijos, todėl žaidžiant su latviais padarėme klaidų, kurių jie daro tiesiog mažiau nei mes.“
Lietuvos tinklininkas prisipažįsta, kad patirtis žaidžiant su elitiniais pasaulio žaidėjais yra neįkainojama. Pasak A.Knašo, sekant latvių pavyzdžiu, galima išsikelti aukštus tikslus, o su sunkiu darbu ateityje viskas įmanoma.
„Iš latvių galima daug ko išmokti. Kalbant apie žaidimo taktiką, tai jie labai daug žaidžia antru lietimu. Čia yra Samoilovo ir Šmedinio „arkliukas“, kuris jiems suteikia papildomą pranašumą. Skiriasi kamuolio kontrolė. Jie geba kontroliuoti kamuolį beveik visose situacijose, o mes labiau stengiamės, kad kamuolys tiesiog nenukristų ir liktų žaidime. Iš kitos pusės – jie tinkliniu užsiima panašiai metų, kiek aš pats gyvenu, tai nėra ko stebėtis, – pasakojo A.Knašas. – Mums patiems yra dar daug kur tobulėti. Nesakau, kad jie ir mes esame kaip diena ir naktis. Prieš latvius galima žaisti ir įmanoma laimėti, bet tam reikia demonstruoti labai svarų ir gerą tinklinį. Jie ne veltui metai iš metų dalyvauja aukščiausio lygio turnyruose, kuriuose varžosi su elitu. Įdėjus daug tinkamo darbo, besimokant iš brolių latvių ar kitų aukšto lygio žaidėjų ir pasitaikius gyvenimo suteiktomis galimybėmis, tinklinio aukštumas pasiekti yra įmanoma.“
Didžiajame finale vyko dar viena drama, kurioje J.Šmedinis ir A.Samoilovas 2-1 (21:14, 25:27, 15:10) palaužė M.Plavinio ir E.Točo porą.