2010 06 27

Lietuvos plento dviračių čempionai paaiškėjo Panevėžyje

Šį savaitgalį Panevėžyje pedalus mynė didžioji dalis Lietuvos dviračių sporto elito ir išsidalijo šalies plento pirmenybių medalius.
Lietuvos čempione moterų grupinėse lenktynėse tapo A.Trebaitė
Lietuvos čempione moterų grupinėse lenktynėse tapo A.Trebaitė. / „Scanpix“ nuotr.

„Dėkojame Panevėžiui – čempionatas buvo surengtas tikrai aukštu lygiu. Džiaugiamės, kad pirmenybėse dalyvavo didžioji dalis geriausių šalies dviratininkų. Nepaisydamas įtempto tvarkaraščio, važiavo ir Ignatas Konovalovas“, – 15min.lt sekmadienį kalbėjo laikinai Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) generalinio sekretoriaus pareigas einantis Vaclovas Šiugždinis.

Jau liepos 3 dieną prestižiškiausiose dviračių lenktynėse „Tour de France“ debiutuosiantis 24 metų I.Konovalovas įrodė savo greitį. Šveicarijos komandoje „Cervelo“ pedalus minantis lietuvis užtikrintai apgynė šalies atskiro starto vyrų čempiono titulą, 30 km distanciją vidutiniu 49,9 km per valandą greičiu įveikdamas greičiausiai – per 36 min. 5,56 sek.

I.Konovalovui už nugaros atskiro starto lenktynėse liko Evaldas Šiškevičius (36 min. 32,84 sek.) ir Ramūnas Navardauskas (37 min. 21,88 sek.).

Vyrų grupines lenktynes laimėjo Vytautas Kaupas iš Liuksemburgo komandos „Differdange“. 28 metų dviratininkas 175,5 km atstumą numynė per 4 val. 8 min. 35 sek. Antras liko tik finišo sprinte pralaimėjęs R.Navardauskas, o trečias – 3 sek. atsilikęs Aidis Kruopis. I.Konovalovas grupinėse lenktynėse finišavo penktas (+ 7 sek.).

Moterų atskiro starto lenktynėse nepralenkiama buvo vilnietė Katažina Sosna. Dviratininkė 25 km distanciją įveikė per 33 min. 57,41 sek. ir daugiau nei 10 sek. aplenkė Viliją Sereikaitę (34 min. 11,68 sek.). Bronzos medaliu pasipuošė Aleksandra Sošenko (34 min. 29,94 sek.).

Šalies dviračių plento grupinių lenktynių čempione tapo Lietuvos treko dviračių rinktinės narė Aušrinė Trebaitė, atstovaujanti Lietuvoje registruotai Italijos komandai „Safi-Pasta Zara-Manhattan“. 21 metų dviratininkė 81 km atstumą įveikė greičiausiai – per 2 val. 4 min. 52 sek.

Tik finišo sprinte nugalėtojai nusileidusi Urtė Juodvalkytė tenkinosi sidabro medaliu, o čempionės titulą gynusi Rasa Leleivytė (+ 7 sek.) liko trečia.