„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2019 05 15

Likvidavusi KKSD, ministerija permainų vėzdu mojuoti nežada

Nuo 1990-ųjų veikęs, fiziniu aktyvumu ir aukšto meistriškumo sportininkais bei jų finansais besirūpinęs Kūno kultūros ir sporto departamentas (KKSD) – likviduojamas. Įstaigos išardymui jau pritarė Vyriausybė, o veiklas, kurias vykdė KKSD, perims Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) bei Lietuvos olimpinis sporto centras (LOSC). Tiesa, tokios permainos esminių pokyčių nežada.
Kornelija Tiesnesytė
Kornelija Tiesnesytė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Vyriausybėje pritartu projektu siūloma 15 iš 33 pareigybių, kurias vykdė KKSD, perkelti ministerijai, sportą po savo sparnu priglaudusiai nuo pirmosios šių metų dienos. Oficialiai departamento veikla turėtų būti nutraukta spalio 1 dieną.

Su 15min bendravusi ŠMSM viceministrė Kornelija Tiesnesytė, pernai parėmusi KKSD vadovės pareigas iš Edžio Urbanavičiaus, tokias permainas aiškino naujuoju sporto įstatymu. Jame numatoma, jog politiniame lygmenyje esančius sprendimus priiminės ministras.

„Tos funkcijos, kurias daug metų vykdė KKSD, persikrausto į ministeriją. Planuojame, kad darbinius, praktinius dalykus toliau vykdys Lietuvos olimpinis sporto centras. Departamentas, galima sakyti, lieka be funkcijų. Manom, kad reikia jį likviduoti, toks ir buvo priimtas sprendimas“, – situaciją aiškino K.Tiesnesytė.

Departamentas, galima sakyti, lieka be funkcijų

Numatoma, kad LOSC, administruojantis sporto bazes, vykdys tokias veiklas kaip, pavyzdžiui, valstybės stipendijų, premijų mokėjimą, rentų skyrimą.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Lietuvos olimpinis sporto centras
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Lietuvos olimpinis sporto centras

Pasak viceministrės, sunku pasakyti, kiek dabartinių KKSD darbuotojų liks be darbo, nes kai kurie iš jų bus perkelti dirbti į ministeriją.

„Departamente iš 33 galimų etatų dirba 22 žmonės ir jau dabar 4 iš tų 22-jų – ne pilną darbo laiką, o bendromis funkcijomis. Likvidavimas vis kabėjo, pastaraisiais mėnesiais buvo sudėtinga ir žmones prisikviesti dirbti, nes tie, kurie ieškojosi alternatyvių galimybių, jau yra išėję“, – situaciją 15min aiškino K.Tiesnesytė.

Alfredo Pliadžio nuotr./Kornelija Tiesnesytė
Alfredo Pliadžio nuotr./Kornelija Tiesnesytė

Skelbiama, kad 2020-siais, po KKSD panaikinimo, turėtų būti sutaupyta apie 200 tūkstančių eurų. Pasak K.Tiesnesytės, ši suma susidarys iš darbo užmokesčio fondo.

Pastaraisiais metais netyla diskusijos dėl sporto finansavimo, kurį vykdė KKSD rėmimo fondas. Metų pradžioje nacionalinių sporto šakų federacijų ir neįgaliųjų sporto organizacijų programoms įgyvendinti numatyta skirti 6 889 999 eur.

Sistema tapo skaidresnė, kai sporto projektus finansavimą pradėjo lemti kelių filtrų pakopos, pasitelkiant nepriklausomus ekspertus. Anksčiau svarbiausią žodį turėdavo kelių organizacijų vadovai – Bronislavas Vasiliauskas („Sportas visiems“, „Žalgirio“ draugija), Rimantas Kveselaitis (Lietuvos sporto federacijų sąjunga), Romualdas Bakutis (Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Lietuvos dviračių federacija Albinas Grabnickas (Lietuvos savivaldybių sporto padalinių vadovų asociacija), kurių vadovaujamos organizacijoms atitekdavo svari dalis bendro sporto pyrago.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Algis Vasiliauskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Algis Vasiliauskas

Naujoji tvarka irgi nebuvo laikoma idealia dėl kabliukų, leidžiančių kai kurioms sporto šakoms pagudrauti dėl solidesnio finansavimo. Tačiau ŠMSM viceministrė permainų pinigų dalybų sistemoje greitu metu nežada.

„Dabar, pagal Sporto įstatymą, kriterijus turi numatyti vyriausybė. Mes ministerijoje, kartu su departamento specialistais, pasirengėme planą, kokius pokyčius siūlome daryti ir nuo kokių siūlome susilaikyti.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Albinas Grabnickas ir Romualdas Bakutis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Albinas Grabnickas ir Romualdas Bakutis

Kaip ir būdavo departamente, federacijos pateiks programas ir, vadovaujantis vyriausybės nutarimu, kriterijais, bus padalinamas finansavimas. Pačios sistemos neplanuojame keisti, ypač priešolimpiniais metais.

Ateičiai esame atviri diskusijoms, kalbamės, buvome susitikę su federacijų sąjunga, pažiūrėsim, ar iš tikrųjų ta sistema tikrai tokia jau bloga, nes nuomonių yra įvairių“, – situaciją aiškino K.Tiesnesytė.

Pačios sistemos neplanuojam keisti, ypač priešolimpiniais metais

Pati dabartinė ŠMSM viceministrė ilgus metus dirbo KKSD ir iš vidaus matė šios įstaigos veiklą. Jos teigimu, likvidavimas ir kai kurių funkcijų permetimas ministerijai palengvins sporto politikos vykdymą.

„Problema buvo tai, kad departamento vadovas nedalyvavo vyriausybės posėdžiuose, pasitarimuose ir dalies informacijos, kas yra daroma kitose ministerijose, netekdavo“, – vieną iš permainų privalumų išsakė K.Tiesnesytė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“