2019 metais nenuleiskite akių nuo Djuko universiteto puolėjo Ziono Williamsono.
Galingais dėjimais krepšio lanką drebinantis Z.Williamsonas įspūdingai įsiveržė į JAV studentų krepšinio lygą (NCAA), nors jam tik 18 metų.
201 cm ūgio puolėjas renka po 19,9 taško ir atkovoja po 9,4 kamuolio Duke'o universiteto komandoje, kurioje yra rungtyniavęs Martynas Pocius ir kurią 39-uosius metus (!) treniruoja legendinis Mike'as Krzyzewski.
Z.Williamsonas turėtų vesti Djuko studentus per NCAA atkrintamąsias varžybas, o vasarą veikiausiai taps pirmuoju NBA naujokų biržos šaukimu.
Jis jau yra NBA komandų svajonėse.
Amerikietis atletiškumu primena vieną įspūdingiausių NBA visų laikų skrajūnų Vince'ą Carterį, bet Z.Williamsonas sugeba dar daugiau.
Jo kamuolio valdymas ir įgūdžiai perduoti kamuolį yra geresni nei tipinių NBA atletų, o greitis ir jėga aikštėje perša palyginimą su LeBronu Jamesu, nors pačiam krepšininkui didžiausią įspūdį yra palikęs Michaelas Jordanas.
Kitose sporto šakose taip pat yra jaunų atletų, kurie turėtų atsiskleisti per šiuos metus.
Vienas tokių yra ledo ritulininkas Jackas Hughesas, kuris turėtų būti pašauktas pirmuoju per NHL naujokų biržą. 17-metis puolėjas šiuo metu atstovauja JAV jaunimo rinktinei per ledo ritulio pirmenybes Vankuveryje. Jo vyresnysis brolis Quinas buvo pašauktas septintuoju per NHL naujokų biržą pernai.
Futbole verta stebėti Frenkie de Jongą. Nyderlandų rinktinei atstovaujantis 21 metų saugas žaidžia Amsterdamo „Ajax“, bet jau yra sukirtęs rankomis su „Barcelona“.
Moterų krepšinyje vis ryškiau šviečia Teaira McCowan. Amerikietė padėjo Misisipės universiteto komandai dusyk pasiekti NCCA finalus, o ateinančią vasarą ji turėtų būti pakviesta WNBA naujokių biržoje pirmuoju šaukimu.
JAV plaukikas Michaelas Andrew laimėjo titulą JAV plaukimo federacijos renginyje „Golden Googles“, metų proveržio kategorijoje.
Savo tėvo kiek netradicine programa treniruojamas atletas greitai plaukia įvairiais būdais ir jau 2016 metais laimėjo auksą pasaulio pirmenybėse 25 metrų baseine 100 m kompleksiniu būdu rungtyje. M.Andrew gali nustebinti per pasaulio plaukimo čempionatą, kuris vasaros pabaigoje vyks Pietų Korėjoje.
Šuolininkė į aukštį Vashti Cunningham vėl bus stipri varžovė Airinei Palšytei ir kitoms aukščio skrajūnėms. Buvusio amerikietiškojo futbolo profesionalo Randallo Cunninghamo dukra dar 2016 metais laimėjo uždarų patalpų lengvosios atletikos pasaulio pirmenybių šuolių į aukštį auksą, peršokusi 196 cm, nors tuo metu jai buvo tik 18 metų. Dabar 20-ies metų amerikietė bus viena favoričių per lengvosios atletikos pasaulio pirmenybes Dohoje.
Mišrių kovos menų (MMA) kovotoja Mackenzie Dern rezultatai UFC ringe yra 7 pergalės ir 0 pralaimėjimų. 25 metų amerikietė, vaikystėje lankiusi graplingą Arizonoje ir tėvo gimtinėje Brazilijoje, profesionaliame ringe yra tik trejus metus, tad jai dar viskas prieš akis.
Lenktynininkė Hailie Deegan yra pirmoji moteris, laimėjusi „NASCAR K&N West Series“ lenktynes rugsėjį. Amerikietei, kurios tėvas buvo motokroso žvaigždė, tėra 17 metų.
Tobby Milleris seka savo mokytojo – snieglenčių sporto žvaigždės Sjauno White'o pėdomis. 18-metis iš Kalifornijos bus vienas pretendentų į apdovanojimus per kitą mėnesį Jutoje vyksiančio laisvojo slidinėjimo ir snieglenčių sporto pasaulio čempionatą.
Boksininkas Shakuras Stevensonas būdamas 18-os metų laimėjo olimpinį sidabrą Rio de Žaneire. Reperio Tupaco Shakuro garbei vardą gavęs amerikietis nuo 2017 metų kovoja profesionalų ringe, o jame rezultatai neleidžia abejoti jo potencialu – 9 pergalės ir 0 pralaimėjimų.
Luka Dončičius – kaip gi be jo? 2017 metais su Slovėnijos rinktine jis laimėjo Europos čempionų auksą, 2018 metais su Madrido „Real“ – Eurolygos čempionų titulą, o dabar nuostabiai žaidžia NBA. Per pirmą sezoną „Dallas Mavericks“ gretose 19-metis 201 cm ūgio slovėnas renka po 19,5 taško, atlieka po 5 rezultatyvaus perdavimo – tai dar viena ne tik krepšinio, bet ir viso sporto jaunoji žvaigždė.