2020 08 18

Neįgalieji ir sveikieji dviratininkai – prie vienos starto linijos

Negalią turintys sportininkai – prie vienos starto linijos sveikųjų varžybose. Ši istorinė akimirka bus užfiksuota jau šią savaitę Jonavoje vyksiančiame šalies dviračių plento čempionate, kuriame pedalus mins trylika dviračių sporto entuziastų su negalia. Žalią šviesą neįgaliųjų dalyvavimui uždegė šį antradienį pasirašytas Lietuvos paralimpinio komiteto (LPAK) ir Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) susitarimas dėl neįgaliųjų integravimo.
Mindaugas Bilius
Mindaugas Bilius / Paralympics.lt

LPAK prezidentas Mindaugas Bilius ir LDSF vadovas Darius Levickis antradienį Vilniuje įtvirtino šį istorinį susitarimą parašais ir tvirtu rankų paspaudimu.

„Šią savaitę Lietuvos čempionate Jonavoje dalyvaus trylika mūsų sportininkų, kurie labai noriai sutiko atvykti. Kol kas mes aukšto meistriškumo neįgaliųjų dviratininkų Lietuvoje dar neturime, bet aš labai tikiuosi, kad bent keli iš jų, išmėginę jėgas tokiame renginyje, užsidegs noru sportuoti profesionaliau, dirbti su treneriais. Ir kas čia žino: galbūt dar ne Tokijuje, bet Paryžiuje ar Los Andžele turėsime savo atstovų ir šioje paralimpinėje sporto šakoje“, – sakė M.Bilius.

Neįgalieji dviračių varžybose dalyvauja jau keturis dešimtmečius, o paralimpinėse žaidynėse ši sporto šaka debiutavo 1984 m. Paralimpinėse žaidynėse sportininkai su negalia varžosi ir plente, ir treke. Priklausomai nuo negalios tipo, atletai varžosi trylikoje atskirų klasių.

„Dviračių federacija – atvira organizacija, norinti siekti maksimalaus bendradarbiavimo. Turime norą įtraukti visus Lietuvos gyventojus į dviračių sportą. Juolab, kad šis sportas visame pasaulyje sparčiai žengia integraciniu keliu. Tai yra, teisėjų seminaruose sveikųjų ir paralimpiečių taisyklės net nebėra išskiriamos, jos apibendrintos, o teisėjai mokomi dirbti visose varžybose. Tikimės, kad visuomenė šį mūsų bendrą ir nuoširdų žingsnį priims teigiamai“, – susitarimą su LPAK komentavo D.Levickis.

Tarp trečiadienį prasidedančio Lietuvos dviračių plento čempionato dalyvių bus paralimpiadų dalyvių: jėgas išmėgins irkluotojas Augustas Navickas, Lietuvos golbolo rinktinės kapitonas Marius Zibolis. Pedalus Jonavoje mins ir triatlonininkas Ernestas Česonis, kuriam dviračiai – viena iš rungčių.

„Man kaip paraatletui išties labai smagu, kad Lietuvoje vyksta tokie dalykai. Tiek su lengvąja atletika, tiek dabar su dviračių sportu. Labai smagu, kai neįgalieji gali varžytis kartu su sveikaisiais. Mes galime parodyti, jog mūsų nereikia išskirti, ir tai yra nuostabu. Anksčiau ne kartą esu pagalvojęs, kad būtų smagu man sudalyvauti dviračių varžybose, o dabar tai tapo realybe, ir aš jau planuoju važiuoti atskiro starto lenktynėse“, – sakė sutarties pasirašymo renginyje dalyvavęs E.Česonis.

LDSF – antra sveikųjų sporto organizacija, su kuria bendradarbiavimą oficialiai įtvirtino LPAK. Liepą analogiškas susitarimas pasiektas su Lietuvos lengvosios atletikos federacija (LLAF).

Rugpjūčio 7-8 d. dvylika Lietuvos paralimpinės rinktinės lengvaatlečių startavo Lietuvos lengvosios atletikos čempionate Palangoje, kur užfiksavo keturis asmeninius rekordus.

Paraaatletų pasiekti rezultatai fiksuojami Tarptautinio paralimpinio komiteto pasauliniame reitinge, o tai reiškia, jog lietuviai namie gali vykdyti Europos, pasaulio ir net paralimpinių žaidynių normatyvus.

„Esminė šių žingsnių žinutė – apie neįgaliųjų integraciją į visuomenę per sportą. Dalyvaujant vienose varžybose su sveikaisiais esame labiau matomi. Žmonės mato ir priima mus. Sportininkui su negalia – neapsakomas jausmas startuoti kartu su sveikaisiais, kai tu nesi išskiriamas“, – kalbėjo M.Bilius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai