„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2023 02 13

Nerijus Kesminas: „Nevalia painioti sporto ir politikos? Rimtai? Nejuokinkit“

„Olimpiniam sportui būtent dabar atėjo laikas nustoti slėptis už pigių deklaracijų“, – sako Nerijus Kesminas. Atidžiai ir į dabartines sporto aktualijas, ir istoriją pažvelgęs sporto komentatorius su 15min dalinasi savo įžvalgomis apie rusų skleidžiamus naratyvus ir dviveidišką Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) poziciją.
Nerijus Kesminas: "IOC prezidentas Thomasas Bachas dabar stovi kryžkelėje ir žiūri į akmenį, ant kurio parašyta: „Eisi į dešinę – susipyksi su rusu. Pasuksi į kairę – gausi boikotų."
Nerijus Kesminas: „IOC prezidentas Thomas Bachas dabar stovi kryžkelėje ir žiūri į akmenį, ant kurio parašyta: „Eisi į dešinę – susipyksi su rusu. Pasuksi į kairę – gausi boikotų“. / „Scanpix“ nuotr.

Triukšmo tiek, kad atrodo, jog olimpiniame Paryžiuje siaučia tornadai. Lyja meteoritais. Dangus griūva.

Iš tikrųjų kol kas faktiškai nevyksta nieko, nes ir negali vykti – sprendimo dėl rusų ir baltarusių dalyvavimo kitų metų vasaros olimpinėse žaidynėse Tarptautinis olimpinis komitetas dar nepriėmė. O priimti gali tik IOC, niekas kitas.

Lozungų aidi daug. Iš vienos barikadų pusės: „negalima diskriminuoti žmogaus vien dėl jo paso“ bei „nereikia painioti olimpinio sporto ir politikos“. Iš kitos, palaikančios laisvės karą kariaujančią Ukrainą, pirmiausia – Lenkijos, Skandinavijos ir Baltijos šalių: „jei žaidynėse dalyvaus rusai ir baltarusiai, gali nuvilnyti boikotų banga“.

Nevalia painioti sporto ir politikos? Rimtai? Nejuokinkit: vien tai, kad atletai atstovauja savo valstybėms, jau yra politika.

Norime tai pripažinti ar ne, valstybė – savaime politinis darinys. Kiekvienas iškovotas medalis, stadione kylanti vėliava ir aidintis himnas tam tikra prasme – politinis pareiškimas: mes geri, mes galingi, mes šiandien laimėjom.

Rusai, beje, tradiciškai savo sporto pergales ypač ryškiai pozicionuoja kaip valstybės galios įrodymą. Ir kažkodėl sunku patikėti, kad tai – tik įprotis iš sovietinės praeities.

Apie pasus, pagal kuriuos esą negalima diskriminuoti žmonių. XX

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“