2021 07 08

Nerimas dėl olimpinių žaidynių: Japonijoje – ekstremali padėtis, T.Bachas atvyko į Tokiją

Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) vadovas Thomas Bachas ketvirtadienį atvyko į Tokiją, kur vos po dviejų savaičių prasidės dėl pandemijos atidėtos olimpinės žaidynės.
Japonai protestuoja prieš Tokijo olimpinių žaidynių organizavimą
Japonai protestuoja prieš Tokijo olimpinių žaidynių organizavimą / „Scanpix“ nuotr.

Atvykęs į Tokijo viešbutį, kur tris dienas karantinuosis, Th.Bachas pamojo reporteriams.

Tuo metu Japonijos vyriausybė ketina per olimpines žaidynes dėl koronaviruso pandemijos paskelbti ekstremaliąją padėtį Tokijuje. Taikant tokią priemonę, gali būti ribojamas žiūrovų skaičius olimpiados renginiuose arba išvis uždrausta dalyvauti žiūrovams.

Iki liepos 23-iąją numatytos olimpiados atidarymo ceremonijos likus dviem savaitėms, COVID-19 atvejų sostinėje daugėja, o užkrečiamesnės koronavruso delta atmainos, šiuo metu nulemiančios maždaug 30 proc. visų atvejų, plitimas išgąsdino pareigūnus.

Dėl COVID-19 Tokijo olimpiada gal tapti pirmąja per visą istoriją, vyksiančia už uždarų durų.

Ekstremaliosios padėties, kuri vėliau ketvirtadienį turi būti paskelbta oficialiai, taisyklės bus daug švelnesnės už kitose pasaulio dalyse skelbtus karantinus. Baruose ir restoranuose bus draudžiamas alkoholis, jie turės darbą baigti iki 20 valandos. Renginiai, pavyzdžiui, koncertai ir konferencijos, turės baigtis iki 21 valandos.

Svarbu tai, kad renginiuose galės dalyvauti ne daugiau kaip 5 tūkst. žiūrovų ar, mažesnių objektų atvejais, 50 proc. juose tilpti galinčių žiūrovų.

Sprendimas padidina spaudimą olimpiados organizatoriams, turintiems galutinai nuspręsti dėl to, kiek japonų žiūrovų galės stebėti žaidynes iš tribūnų ir ar išvis jie tai galės daryti.

Organizatoriai jau ketvirtadienį vakare turėtų susitikti su vietos administracijų, vyriausybės, IOC bei Tarptautinio paralimpinio komiteto pareigūnais ir priimti šį svarbų sprendimą.

Japonijoje COVID-19 protrūkis iki šiol buvo palyginti nedidelis; nuo šios ligos šalyje mirė maždaug 14,9 tūkst. žmonių, o griežto karantino buvo išvengta. Tačiau vakcinavimo kampanija Japonijoje vyksta lėtai ir kol kas visiškai yra paskiepyta tik kiek daugiau nei 15 proc. gyventojų.

Žiūrovams iš užsienio jau anksčiau buvo uždrausta atvykti į olimpiadą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų