Europos čempionų titulą gins 2014 metais jį iškovojusi Nyderlandų beisbolo rinktinė, kuri dominuoja žemyno beisbole. Olandai iš viso yra laimėję 21 čempionatą. 10 yra laimėję italai. Po kartą Europos auksu dabinosi belgai ir ispanai.
Rungtynių rezultatus gyvai galite sekti oficialiame čempionato tinklapyje.
A grupė:
Čekija (praėjusiame čempionate užėmė 5 vietą)
Vokietija (praėjusiame čempionate užėmė 4 vietą)
Didžioji Britanija (praėjusiame čempionate užėmė 9 vietą)
Nyderlandai (2014 metų čempionai)
Rusija (praėjusiame čempionate užėmė 8 vietą)
Švedija (2015 metais laimėjo B diviziono varžybas Austrijoje, Vienoje, ir iškopė į elito grupę)
B grupė:
Belgija (praėjusiame čempionate užėmė 7 vietą)
Kroatija (2015 metais laimėjo B diviziono varžybas savo namų arenoje, Karlovace, ir iškopė į elito grupę)
Prancūzija (praėjusiame čempionate užėmė 6 vietą)
Graikija (praėjusiame čempionate užėmė 10 vietą)
Italija (praėjusiame čempionate užėmė 2 vietą, laimėjo sidabro medalius)
Ispanija (praėjusiame čempionate užėmė 3 vietą, laimėjo bronzos medalius)
Į atkrintamąsias varžybas pateks po tris geriausias grupių komandas. Dvi paskutinės kiekvienos grupės komandos kovos dėl išlikimo, o ketvirtosios grupių komandos susikaus dėl 7 vietos.
Prognozuoja olandų ir italų grumtynes
Lietuvos beisbolo rinktinės treneris Virmidas Neverauskas teigė, kad komandas galima skirstyti į keturias grupeles, kurios nurodo jų pajėgumą. Jo manymu, neabejotini čempionato favoritai yra olandai ir italai.
„Jų lygos stipriausios ir profesionaliausios. Didžiausia tikimybė, kad šios komandos susitiks finale. Italai turės tik tris žaidėjus žaidžiančius užsienyje arba dar kitaip žaidžiančius beisbolą išvysčiusiose šalyse. Olandai, tuo tarpu, septynis. O ir namuose žaidžiantys olandų žaidėjai yra pakankamai stiprūs todėl statyčiau už juos“, – prognozavo mūsų rinktinės treneris.
V.Neverausko manymu, antrojo ešelono komandos – Vokietija, Ispanija, Čekija, Prancūzija – yra panašaus pajėgumo ir vienas ar kitas geresnis metikas, ar klaidos, lems tarpusavio rungtynių laimėtojus.
„Vokietija dar nepaskelbė savo sąrašo (matyt, ne viskas aišku su žaidėjais iš JAV žemesnių lygų) bet, manau, jie rimčiausi pretendentai į trečią vietą“, – sakė treneris.
„Ispanija taip pat neskuba su sąrašo paskelbimu bet jų jėga Lotynų Amerikos žaidėjuose su Ispanijos pasais. Čekijos žaidėjai man gerai pažįstami. Tik vienintelis Martinas Červenka yra iš JAV žemesnės lygos. Dar keturi yra turėję JAV žemesnių lygos patirties“, – pasakojo V.Neverauskas.
Jo teigimu, Prancūzijos padėtis panaši į Čekijos. „Jų viltis yra Andy Pazas, priklausantis MLB Oklendo „Ahtletic“. Jie taip pat turi žaidėjų turinčių žemesnės lygos patirties“, – pridūrė jis.
Rusus nusmukdė dopingo skandalas
V.Neverausko manymu, trečiojo pagal pajėgumą ešelono komandos – Belgija, Graikija, Didžioji Britanija – palankiai susiklosčius aplinkybėms gali įkasti bet kam, tačiau pasiekti medalių nesugebės.
„Britų ir graikų rinktinėse dominuoja žaidėjai iš JAV. Britai jų turės aštuonis, o graikai dar nepaskelbė, bet manau dar daugiau. Nuo tų žaidėjų ir priklauso rezultatas. Belgai turės vieną žaidėją iš JAV žemesnės lygos ir šešis žaidėjus žaidžiančius stiprioje Olandijos lygoje“, – teigė jis.
Kroatija, Rusija, Švedija – grupių autsaiderės, kurios kausis dėl išlikimo.
„Kroatijos, Švedijos rinktinėse didelių pasikeitimų, lyginant su praėjusiais metais neįvyko“, – konstatavo treneris.
„Apie Rusiją atskirą nuomonę susidariau po šių metų susitikimų su Rusijos jaunių ir jaunimo rinktinėmis. Šios rinktinės buvo žymiai susilpnėjusios, lyginant su ankstesniais čempionatais.
Kaip tai paaiškinti? Manau, kad visi tie dopingo skandalai išgąsdino ir jeigu jie nevartoja, tai ir atrodo silpnai. Manau tas pats bus ir su vyrų rinktine“, – prognozavo V.Neverauskas.