Buvusi čiuožėja jau seniai galėjo išeiti į pensiją, bet to neketina daryti.
1972, 1976 ir 1980 metais tris titulus olimpinėse žaidynėse ir 10 pasaulio čempionato aukso su čiuožimo partneriais porų varžybose laimėjusi rusė buvo ilgam išvykusi gyventi į JAV, bet paskui grįžo į Rusiją ir nuo 2005 metų sukasi politikoje.
2022 metais Jungtinė Karalystė, o 2023 ir Ukrainos parlamentas jai pritaikė sankcijas dėl Rusijos karinės agresijos palaikymo, rusams bombarduojant Ukrainą.
Dabar sport24.ru ji buvo paklausta apie rusišką pensiją – žurnalistas teiravosi, ar galima pragyventi už 20 tūkst. rublių (218 eurų) per mėnesį?
„Ar įmanoma pragyventi už 20 tūkst. rublių? Nežinau, aš dirbu ir niekada nebandžiau taip pragyventi, tad ir vertinti negaliu, – sport24 sakė I.Rodnina. – Nenoriu eiti į pensiją, ko jūs mane ten siunčiate? Jei taip nenoriu, tai ir nenoriu bandyti. Jei kam yra rojus eiti į pensiją, tai aš to nenoriu. Noriu likti aktyviu žmogumi.
Iš pensijos išgyventi nebandžiau ir net nenoriu bandyti. Reiktų klausti tų, kurie turi tokią patirtį.“
Pensijos Rusijoje būna skirtingos.
Pavyzdžiui, keturis kartus olimpiniu čempionu tapęs buvęs biatlonininkas Aleksandras Tichonovas neseniai pripažino, kad gauna 140 tūkst. rublių (1520 eurų).
Tiesa, 78 metų rusas skundėsi savo gyvenimu.
„Aš buvau turtingas žmogus, sukūręs didžiausią žemės ūkį Rusijoje. Vysčiau mėsininkystę ir žuvybą, duonos kepyklą. Paryžiuje parodoje man buvo įteiktas aukso medalis kaip geriausiam Europos ūkininkui, – gyrėsi A.Tichonovas. – Tačiau tada pasakė: „Turtinga Rusija niekam nereikalinga, ūkininkai pasmerkti išmirti. Taip ir įvyko – visus apvogė. Mane nurengė plikai.“
Interviu propagandiniam „Sport-express“ buvęs biatlono čempionas teigė, kad dabar yra neturtingas.
„Visiškai. Aš – elgeta! Gyvenu iš trijų pensijų. Olimpinė – 52 tūkst. rublių. Pareigūno, kaip atsargos pulkininko, – 62 tūkst. Ir dar 26 tūkst. (rublių) iš gimtojo regiono“, – sakė jis.
A.Tichonovas prieš porą mėnesių tvirtino, kad su juo buvo susidorota.
Pagal prieš du dešimtmečius skelbtą informaciją, buvęs Rusijos biatlono federacijos prezidentas A.Tichonovas buvo apkaltintas, 2000 m. užsakęs samdomus žudikus, kad šie nugalabytų Kemero gubernatorių.
2001 m. A.Tichonovas kreipėsi ir Vladimirą Putiną, prašydamas kad šis įsitrauktų į bylą.
A.Tichonovas buvo pabėgęs į Austriją, bet Rusijoje nuteistas ketverių metų nelaisvės. 2006 metais jis grįžo į Rusiją, esą gavęs žinią iš gubernatoriaus, kad šis pykčio nelaiko.
2007 m. A.Tichonovui teismas skyrė trejus metus nelaisvės, bet jam iškart buvo pritaikyta amnestija.
„Per kratą mano bute dirbo 15 žmonių! Paskui vienas generolas-pulkininkas man sakė: „Algos juk tada nemokėjo, – pareigūnų kratą jam nebūnant Rusijoje nupasakojo buvęs sportininkas. – Todėl ieškoti ir atsiuntė tokias brigadas. Viską ištempė. Papuošalus, retas monetas, telefonus.
Viskas dingo. Viena, ką tie svolačiai paliko, – mano ginklus ir karabinus. Tarp jų yra ir kolekciniai, kainuoja didelius pinigus.“