Dėl koronaviruso grėsmės pirmą kartą istorijoje nukeltas didžiausias pasaulio sporto renginys turėtų vykti 2021 m. liepos 23 – rugpjūčio 8 dienomis.
Bet žaidynes organizuojantys asmenys nėra įsitikinę, kad kova su COVID-19 iki tada bus užbaigta.
„Nemanau, kad kas nors drąsiai galėtų teigti, kad žaidynes tikrai galėsime surengti kitų metų liepą, – spaudos konferencijoje sakė T.Muto. – Mes tikrai nesame tokioje situacijoje, kad galėtume duoti jums aiškų atsakymą.“
Japonijoje pastarosiomis dienomis imtasi griežtesnių kovos prieš pandemiją priemonių – šalies premjeras Shinzo Abe šią savaitę paskelbė nepaprastosios padėties deklaraciją, kurioje išdėstyti būtinieji veiksmai kovoje su pavojinga liga.
Kiek anksčiau Japonija buvo kritikuota už atsainų požiūrį į viruso plitimą, o dalis tokį elgesį siejo su nenoru nukelti olimpines žaidynes į kitus metus. Dėl tokio sprendimo olimpiadą organizuojantys japonai praras daugiau nei nuo 2 iki 6 mlrd. JAV dolerių.
„Nusprendėme metams nukelti žaidynes, tad dabar galime ruoštis toliau. Tikimės, kad per metus žmonija sugebės įveikti koronaviruso krizę, – vylėsi T.Muto. – Tačiau kol kas nemąstome apie alternatyvius planus. Turime įdėti visas pastangas, kad žaidynės vyktų po metų.“
Japonijoje iki penktadienio buvo užfiksuota daugiau nei 5 tūkst. koronaviruso atvejų ir 100 mirčių nuo COVID-19.
Ši liga vienoje turtingiausių pasaulio šalių yra pavojinga dėl senyvos visuomenės – vidutinė japonų gyvenimo trukmė yra ilgiausia pasaulyje ir siekia 84 metus.