Ketverių metų diskvalifikacija Rusijai prieš metus buvo skirta už laboratorinių dopingo duomenų klastojimą.
Rusijos antidopingo agentūros (RUSADA) ir WADA ginčą išnagrinėjęs CAS priėmė sprendimą sušvelninti Rusijai skirtą bausmę perpus – nuo ketverių iki dvejų metų. Bausmė įsigalios šiandien ir baigs galioti 2022 m. gruodžio 16-ąją.
Ši diskvalifikacija reiškia, jog Rusija per ateinančius metus negalės varžytis Tokijo vasaros olimpinėse žaidynėse, 2022 m. Pekino žiemos žaidynėse, 2022 m. pasaulio futbolo čempionate, paralimpinėse žaidynėse ir kituose sporto renginiuose.
Tiesa, paliktas draudimas dar nereiškia, kad minėtuose renginiuose nebus Rusijos sportininkų. Tie, kurie sugebės įrodyti, jog yra „švarūs“, galės varžytis po neutralia vėliava.
Egzistuoja tikimybė, jog Rusijos rinktinei bus leista dalyvauti ir pasaulio futbolo čempionate, bet varžytis jai tektų su neutralių atletų statusu. To planetos futbolo pirmenybių istorijoje dar nėra buvę.
Dėl WADA pritaikytos diskvalifikacijos olimpinėse žaidynėse ir kituose sporto renginiuose nebus naudojamos Rusijos vėliavos, nebus atliekamas himnas, sportininkai negalės naudoti jokios su Rusija siejamos simbolikos. Rusijos neliks ir medalių įskaitos lentelėse.
Maža to, rusai per artimiausius metus negalės rengti jokių tarptautinių sporto renginių. Negalės jie ir pretenduoti į jų rengimą tol, kol nesibaigs diskvalifikacija.
Pernai, kai WADA paskelbė apie diskvalifikaciją Rusijos sportui, tuometis šalies premjeras Dmitrijus Medvedevas tai pavadino „antirusiškos isterijos chroniška tąsa“. Vis dėlto skundai ir kreipimasis į sporto arbitražo teismą rusų nuo diskvalifikacijos neišgelbėjo.
Kai kuriose sporto šakose Rusija negali dalyvauti jau senokai. Pavyzdžiui, lengvojoje atletikoje šios šalies simbolikos dėl diskvalifikacijos nėra dar nuo 2015 m. Rusijos vardas neskambėjo ir Pjongčango žiemos žaidynėse 2018-aisiais, nors jose ir varžėsi 168 rusų sportininkai su neutralių atletų statusu.