Praėjus kelioms valandoms po laukinio kanadiečių šventimo Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) pradėjo kanadiečių pergalės šventimo tyrimą. Alaus skardinės, šampano buteliai ir cigarai... „Tokio vaizdo nenorime matyti. Tai nėra gera reklama sportui. Jos galėjo eiti švęsti į drabužinę, tačiau tai darė viešai“, – welt.de pabrėžė TOK vykdantysis direktorius Gilbertas Felli.
Kanados olimpinio komiteto atstovas spaudai Steve'as Keoughas teigė, kad spontaniškas šventimas šioje šalyje nėra naujiena. „Jeigu žaidėjos yra atitinkamo amžiaus, jos nedarė nieko neleistino“, – tvirtino jis. Auksą laimėjusios moterys, anot jo, turėtų sulaukti iš TOK daugiausia tėviško pabarimo.
„Tapti olimpine čempione savo šalyje – apie tai svajoji nuo penkerių, – sakė jau ketvirtoje olimpiadoje dalyvaujanti ir triskart triumfavusi Kanados ledo ritulininkė Hayley Wickenheiser. Jai antrino vartininkė Shannon Szabados: „Nepraleidome nė vieno įvarčio (Kanada įveikė JAV 2:0 – aut.p.). Fantastika! Tačiau taip pat džiaugčiausi, jeigu laimėtume 9:8.“
Kaip ir kiekvienoje olimpiadoje, Vankuveryje buvo diskutuojama apie moterų ledo ritulį, sveriami „už ir prieš“. TOK prezidentas Jacquesas Rogge'as įsitikinęs, kad moterų ledo ritulys turi likti olimpiados programoje, tačiau jis turi tobulėti.
Moterų ledo ritulys olimpinėse žaidynėse žaidžiamas nuo 1988 metų. Triskart olimpinėmis čempionėms tapo Kanada, kartą – JAV. Daugelis šios sporto šakos gerbėjų įsitikinę, kad ateityje, po 4 ar 8 metų, moterų ledo ritulys taps itin populiarus.