2014 08 20

Pasaulio akrobatinio skraidymo čempionate Lietuvos lakūnai užėmė 13 ir 15 vietas

Slovakijoje vykusiame pasaulio akrobatinio skraidymo čempionate išdalinti medaliai. Asmeninėje įskaitoje geriausiai sekėsi prancūzams Loisui Vaneliui (Lois Vanel) ir Romainui Fhalui (Romain Fhal), po keturių programų surinkusiems atitinkamai 10340,72 ir 10338,74 taškų. Trečią vietą planetos pirmenybėse su 10200,65 taškų užėmė Pietų Afrikos respublikos atstovas Patrickas Davidsonas (Patrick Davidson).
D. Bleifertas
D. Bleifertas / Sauliaus Čirbos nuotr.

Lietuvai pasaulio čempionate atstovavę Eltonas Meleckis (9673,41 tšk.) ir Donaldas Bleifertas (9649,85 tšk.) užėmė atitinkamai 13 ir 15 vietas. Lakūnai varžėsi laisvojoje, žinomoje ir dvejose nežinomose programose. Antrojoje nežinomoje programoje Lietuvos čempionas E. Meleckis užėmė 5 vietą, aukščiausia D. Bleiferto pozicija – 11 vieta toje pačioje programoje.

„Nors į pirmąjį dešimtuką nepatekome, pasirodymą čempionate vertinu gerai. Užimtos 13 ir 15 vietos tarp 66 lakūnų yra geras rezultatas. Gaila, kad jau kelintus metus iš eilės tokio rango varžybose dalyvaujame dviese ir negalime varžytis komandinėje įskaitoje. Jei Lietuvai atstovautų dar bent vienas panašaus pajėgumo lakūnas, rimtai pakovotumėme dėl medalių komandinėje įskaitoje. Tikiuosi, kad situacija kitais metais pasikeis ir tarptautinėse varžybose pagaliau kovosime pilna sudėtimi“ – sakė SU-26M lėktuvą į Lietuvą parskraidinęs E. Meleckis.

Komandinėje įskaitoje triumfavo Prancūzija (22724,93 tšk.), aplenkusi antroje vietoje likusią Rusiją (22067,32 tšk.). Trečią vietą užėmė Ukrainos komanda (21451,13 tšk.).

„Prieš varžybas tikėjausi, kad būsime antrame-trečiame dešimtukuose. Po jų esame arti pirmojo. Vienoje iš programų gimtadienio proga išsitraukiau pirmą skrydžio numerį, o patirtis ir tendencijos rodo, kad tai nėra gerai rezultatui. Jei burtai būtų susiklostę palankiau, galėjome keliomis pozicijomis palipti į viršų ir kažkuris iš mūsų galėjo atsidurti tarp dešimties geriausių,“ – vertindamas pasirodymą kolegai pritarė D. Bleifertas.

Apibendrindami čempionatą abu lakūnai pažymėjo, kad varžybos vyko sklandžiai, be perteklinių dalykų. „Slovakai turi tokių renginių organizavimo patirties, ten 2011-aisiais vyko Europos čempionatas. Infrastruktūra gera, žmonės geranoriški, mielai ten dalyvautumėme ir trečią kartą. Neįprasta buvo tik nelygi vietovė, kurioje vyko varžybos: iš dviejų pusių kalnai, iš kitų dviejų – slėniai. Bet prie to turėjo prisitaikyti visi pilotai,“ – sakė D. Bleifertas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų