2023 07 26

Pasaulio fechtavimo čempionate Viktė Ažukaitė pateko tarp 64 geriausiųjų

Milane (Italija) pasaulio fechtavimo suaugusiųjų čempionate Lietuvai atstovavo keturi atletai – Viktė Ažukaitė, Olivija Mašalo, Lurdė Grabovskytė ir Leonardas Kalininas.
Viltė Ažukaitė pasaulio fechtavimo pasaulio čempionate
Viltė Ažukaitė pasaulio fechtavimo pasaulio čempionate / Organizatorių nuotr.
Temos: 1 Fechtavimas

Kovas pradėjo moterų špagos grupė. Viktė Ažukaitė laimėjusi tris kovas iš šešių pogrupyje, atkrintamosiose dėl patekimo tarp geriausiųjų 96 atlečių įveikė serbę Andjela Milicic 15:7, o į antrąją varžybų dalį ir geriausiųjų 64 pateko po dramatiškos kovos 15:14 nugalėjusi graikę Andrian Theodoropoulou.

Organizatorių nuotr./Viltė Ažukaitė pasaulio fechtavimo pasaulio čempionate

Kovoje dėl patekimo į geriausiųjų 32 Viktė Ažukaitė pralaimėjo aštuntą pasaulio reitingą turinčiai italei Rosselai Fiamingo 11:15 ir galutinėje įskaitoje užėmė 58 vietą tarp 184 fechtuotojų.

Olivija Mašalo pogrupyje nugalėjo 3 varžoves iš 6, Lurdė Grabovskytė įveikė 2 iš 5. Abi lietuvės, patekusios į atkrintamąsias varžybas, pralaimėjo pirmas kovas iki 15 dūrių.

O.Mašalo 10:15 nusileido egiptietei Nardin Ehab, L.Grabovskytė 10:15 pralaimėjo Tamilai Muridovai iš Sakartvelo. Galutinėje įskaitoje atitinkamai užimtos 117 ir 132 vietos.

Vienintelis Lietuvos atstovas vyrų špagos grupėje Leonardas Kalininas, pogrupyje laimėjo 2 kovas, tačiau lietuviui pritrūko vos vieno dūrio bendroje įskaitoje, kad patektų į atkrintamasias. Galutinėje įskaitoje užimta 192 vieta tarp 243 dalyvių.