Pasaulio oro balionų čempionate iš lietuvių geriausiai pasirodė Rokas Kostiuškevičius

Vengrijoje vykusiame pasaulio karšto oro balionų čempionate iš 6 lietuvių aukščiausiai pakilo Rokas Kostiuškevičius. Ne vienų tarptautinių varžybų prizininkas 25-osiose planetos pirmenybėse liko dvyliktas. Čempionu tapo prancūzas Clement’as Seigeot, nuo pat pradžių išsiveržęs į lyderius ir niekam neužleidęs šios pozicijos.
25-asis pasaulio karšto oro balionų čempionatas Segede (Vengrija)
25-asis pasaulio karšto oro balionų čempionatas Segede (Vengrija) / Nuotr. iš FAI paskyros „Flickr“

Beje, vėjai R.Kostiuškevičiui šįkart buvo palankesni nei 2021 m. ten pat vykusiame Europos čempionate – tąkart jis užėmė 14-ą vietą. Prieš trejus metus pirmenybėse taip pat dalyvavo 6 mūsų šalies atstovai, jie ir tąsyk neparsivežė medalių.

Taip pat skaitykite: Europos oro balionų čempionate triumfavo šveicarai, lietuviai liko be apdovanojimų

25-asis pasaulio čempionatas visą praėjusią savaitę vyko Vengrijos pietuose netoli Serbijos ir Rumunijos esančiame Segede. Trečias pagal dydį šalies miestas garsus paprikos prieskoniais ir guliašu, gaminamu iš kiaulienos, raugintų kopūstų bei grietinės.

Vieno tituluočiausių mūsų šalies oreivių R.Kostiuškevičiaus sąskaitoje – 12 291 taškas iš 18 000 galimų.

Taip pat skaitykite: Roką į oreivystę atvedė tėvas: „Dar neturėjau vairuotojo pažymėjimo, bet jau turėjau piloto licenciją“

Jo kolekcijoje – ne vienas Lietuvos čempiono titulas. Pilotas yra laimėjęs du Marijampolėje vykusius pasaulio jaunimo čempionatus (ir užėmęs antrą vietą tokiose pat varžybose Prancūzijoje), 2016 m. pasaulio prieščempionatį Japonijoje, o 2013 m. – Europos čempionatą Lenkijoje, įvairias kitas varžybas, ne sykį tapęs prizininku.

Taip pat skaitykite: Lietuviai Kilimandžarą įveikė per 14 val. – balionu pavyko greičiau nei kojomis

Pasaulio čempionu tapęs C.Seigeot surinko 15 525 taškus. Beje, jis geriausiai pasirodė vos dviejose užduotyse iš 18. Laimėti prancūzui padėjo stabiliai neblogi rezultatai – oreivis užduotyse rinko vidutiniškai po 862,5 taško iš 1 000 galimų.

C.Seigeot vienintelis ne tik viršijo vidutinę 800 taškų ribą, bet ir laimėjo dvi užduotis, kitiems pavyko geriausiai pasirodyti nebent po kartą.

@baggiesout Clement Seigeot, the current first place competitor, throwing his marker on Task 16. A 20.57m result! #WHABC2024 #WorldsOnAir #worlds2024 #airsports #Szeged #baggiesout ♬ original sound – Baggies Out

C.Seigeot varžybose pirmavo nuo pradžių, tad jo laimėjimas mažai ką nustebino. 35-erių sportininkas taip pat gali pasigirti įspūdinga karjera.

2014 m. jis užėmė 3 vietą Lenkijoje vykusiame 2-ajame jaunimo pasaulio karšto oro balionų čempionate. Vėliau oreivis laimėjo varžybas ​​Australijoje ir Nyderlanduose, ne kartą triumfavo Prancūzijos čempionatuose. Segede prieš trejus metus vykusiame Europos čempionate jis užėmė 16-ą vietą.

Taip pat skaitykite: Oro balionų varžybos: kada laimi lėčiausi, kam reikia taiklios rankos ir kodėl pilotai padeda vieni kitiems

Vidutiniškai po 682,8 taško rinkęs R.Kostiuškevičius laimėjo vieną užduotį, o kiti du prizininkai – nė vienos.

Antrą vietą čempionate užėmė lenkas Tomaszas Filusas (14 312 taškų), trečią – amerikietis Joe Heartsillis (14 183 taškai).

Penketuką užbaigė dar vienas amerikietis, du kartus pasaulio čempionatus laimėjęs Johnny Petrehnas ir daugkartinis Europos čempionas šveicaras Stefanas Zeberli. Jie surinko vienodą taškų skaičių – po 13 538.

Nuotr. iš FAI paskyros „Flickr“/25-asis pasaulio karšto oro balionų čempionatas Segede (Vengrija)

Kiti Lietuvos atstovai užėmė tokias vietas: Ignas Kazlauskas – 34-ą (10 839 taškai), Martynas Lyčius – 41-ą (10 446 taškai), Vytautas Junevičius – 73-ią (9 010 taškų), Agnė Simonavičiūtė – 87-ą (8 152 taškai), Dovytas Vaitkevičius – 102-ą (7, 321 taškas).

Visus rezultatus galima pamatyti čia. O Tarptautinės aeronautikos federacijos (FAI) paskyroje „Flickr“ publikuojama daugiau nuotraukų iš varžybų.