Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 03 05

Pasirašytas atnaujintas susitarimas dėl kovos su manipuliavimu sporto varžybomis

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje šešios institucijos ketvirtadienį pasirašė atnaujintą susitarimą dėl kovos su manipuliavimu sporto varžybomis.
Algirdas Monkevičius
Algirdas Monkevičius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Labai svarbu įsipareigoti tarptautiniams standartams, kurie yra kuriami ir sukurti“, – žurnalistams po pasirašymo sakė švietimo ministras Algirdas Monkevičius.

„Aš džiaugiuosi, kad atnaujinome susitarimą ir pagal savo kompetenciją parengsime priemones, kurios bus nacionalinis planas, sekant vienos iš Europos Sąjungos šalių, Danijos, pavyzdį“, – teigė jis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Algirdas Monkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Algirdas Monkevičius

Šis atnaujintas susitarimas turės padėti Lietuvai pasirengti ratifikuoti Konvenciją dėl manipuliavimo sporto varžybomis, pranešė Švietimo ministerija.

„Ratifikavusi Makolino konvenciją, Lietuva prisiims įsipareigojimus efektyviau bendradarbiauti tarptautiniu bei nacionaliniu lygiu tarp suinteresuotų šalių – valstybių institucijų, sporto organizacijų ir lažybų iš sporto organizatorių, siekiant kovoti su nesąžiningomis sporto varžybomis“, – teigiama pranešime.

Be to, konvencija numato pareigą valstybėms įsteigti nacionalinę platformą, kuri rinktų, analizuotų ir dalytųsi susijusia informacija, koordinuotų kovos su manipuliacijomis sporto varžybų eigą ir veiksmus, bendradarbiautų su nacionalinėmis platformomis kitose valstybėse.

Dokumentą pasirašė švietimo ministras Algirdas Monkevičius, vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė, Specialiųjų tyrimų tarnybos direktorius Žydrūnas Bartkus, generalinis prokuroras Evaldas Pašilis, Lošimų priežiūros tarnybos direktorius Virginijus Daukšys, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos direktorius Antonis Mikulskis, Policijos departamento generalinis komisaras Renatas Požėla.

„Svarbu, kad visuomenė ir jaunoji karta suvoktų, kaip švietimas turi būti organizuojamas, kaip turėtų būti tiriama šita sritis“, – pasakojo švietimo ministras A. Monkevičius.

„Nemanau, kad Lietuvoje problema mažesnė nei kitose šalyse. Naujos technologijos suponuoja, kad ta problema tampa vis opesnė“, – žurnalistams po pasirašymo sakė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Ji taip pat priminė, kad šiuo metu policija atlieka tris ikiteisminius tyrimus, susijusius su manipuliavimu sporto rezultatais.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rita Tamašunienė ir Edvardas Šileris
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rita Tamašunienė ir Edvardas Šileris

Kaip žurnalistams sakė policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris, šiuo metu tyrimuose renkami įrodymai ir ruošiamasi perduoti medžiagą prokuratūrai.

Po bendradarbiavimo sutarties atnaujinimo vyks diskusija su Danijos antidopingo agentūros vadovu Michaelu Asku.

Anot Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, manipuliacijos sporto varžybomis – viena didžiausių grėsmių šiandieniniam sportui.

Europos Komisija yra išreiškusi susirūpinimą, kad manipuliacijos sporto varžybų rezultatais pažeidžia sporto etiką bei integralumą.

Susitarimas dėl bendradarbiavimo kovojant su manipuliacijomis sporto varžybų rezultatais Lietuvoje pasirašytas 2015 metų balandį. Tuomet teisėsaugos pareigūnai skundėsi, kad jiems sunkiai pavyksta išaiškinti ir įrodyti manipuliacijas sporto varžybų rezultatais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos