Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
2022 01 30

Paskutinės sekundės baudinys lėmė Švedijos rinktinės triumfą Europos čempionate

Sekmadienio vakarą Vengrijos sostinėje Budapešte finišavo 2022 metų Europos rankinio čempionatas, kurio nugalėtojas paaiškėjo pačią paskutinę turnyro sekundę. Lemiamą baudinį realizavę švedai rezultatu 27:26 palaužė ispanus ir iškovojo Senojo žemyno pirmenybių auksą.
Švedijos rankinio rinktinė
Švedijos rankinio rinktinė / „Scanpix“ nuotr.

Finalo metu nė vienai rinktinei taip ir nepavyko įgyti didesnės nei dviejų įvarčių persvaros, o pirmenybių nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis mačo sekundėmis.

Rezultatui esant lygiam (26:26) paskutinė antrojo kėlinio ataka priklausė švedams, kuriems pavyko išprovokuoti varžovų pražangą aidint finalinei sirenai.

Prie baudinio linijos stojo Niclas Ekbergas, tačiau pastarojo ranka nesudrebėjo – švedas užtikrintai atliko metimą, o jo atstovaujama rinktinė netrukus pradėjo pergalės šokį.

Nugalėtojus į priekį vedė po 5 tikslius metimus atlikę N.Ekbergas ir Oscaras Bergendahlas.

Ispanijos rinktinėje su 6 įvarčiais išsiskyrė Adrianas Figueras Trejo ir Aleixas Gomezas Abello.

Švedijos rinktinė Europos pirmenybių auksą iškovojo lygiai po 20 metų pertraukos – tai jau penktasis skandinavų atstovų triumfas, po kurio jie išlieka tituluočiausia Senojo žemyno rinktine (5 titulai).

Ispanai buvo laimėję pastaruosius du Europos čempionatus 2018 ir 2020 metais.

Bronza atiteko Danijos rinktinei, kuri po pratęsimo 35:32 palaužė Prancūziją.

Tai pirmasis danų medalis Europos pirmenybėse nuo 2014 metų.

Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant