2017 01 10

Pirmasis profesionalus Lietuvos golfo žaidėjas po pertraukos grįžta į varžybas

Pirmasis profesionalus Lietuvos golfo žaidėjas Arnas Kaunas jaunystę praleido Prancūzijoje, kur ir išmoko sporto pagrindų. Greitai iškilęs golfo pasaulyje, A.Kaunas pastaruoju metu dingo iš akiračio. Keletą metų jis kūrė verslą, o neseniai duris atvėrė uždaras golfo centras „Arnas Kaunas Golf Training Center“, įsikūręs prekybos centre „Europa“.
Arnas Kaunas
Arnas Kaunas / Tomo Šimkaus nuotr.
Temos: 2 Kaunas Golfas

Atsidavęs verslui A.Kaunas beveik trejiems metams pasitraukė iš sporto, bet į jį ketina grįžti šiais metais.

„Labai gaila paaukotų metų verslui, bet niekada negali žinoti, kada pasibaigs tavo sportininko karjera, o kažką po kojomis reikia jau būti pasiklojus“, – sako jis.

Per tą laiką jis spėjo nuveikti ir daugiau – vedė draugę Indrę, neseniai prisijungė prie „Sportage“ projekto ir tapo vienu jo ambasadorių. A.Kaunas su kitais garsiais šalies sportininkais skatina dalintis sporto inventoriumi ir prekėmis, dovanoja įvairius dalykus.

– Esate pirmasis profesionalus golfo žaidėjas Lietuvoje. Kaip golfas atsirado Jūsų gyvenime?

– 2000-aisiais metais su šeima emigravome į Prancūziją, Tulūzos miestą. Apsigyvenome netoliese golfo lauko, aplink kurį aš kiekvieną dieną bėgiodavau. Taip mane pastebėjo ir užkalbino golfo klubo savininkas bei pakvietė išbandyti žaidimą.

Tuo metu buvau 14 metų. Vieną dieną atvykau pas jį, kad parodytų kaip žaidžiamas golfas ir man tai labai patiko. Pradžioje golfo klubo savininkas man paskolino lazdas, kad pradėčiau praktikuotis, po to pamatęs, kad aš „užsikabinau“, padovanojo golfo lazdų rinkinį ir leido žaisti aikštyne tiek, kiek panorėsiu.

Tomo Šimkaus nuotr./Arnas Kaunas
Tomo Šimkaus nuotr./Arnas Kaunas

Pamačiau, kad man visai gerai sekasi, tada jau reikėjo kreiptis į trenerius, kad pradėčiau dar labiau progresuoti. Pradėjau lankyti vaikų golfo akademiją ir asmenines golfo pamokas pas trenerį. Šeima, pamačiusi mano golfo žaidėjo potencialą, pradėjo daug dėmesio skirti treniruotėms ir varžyboms.

– Įkūrėte golfo centrą „Europos“ prekybos centre. Kaip vyksta golfo žaidimas uždaroje erdvėje – juk daugeliui šis žaidimas asocijuojasi su plytinčiais žaliais laukais?

– Vis grįždamas vasaroms į Lietuvą, pamačiau, kad lietuviai susiduria su problema – kur žaisti golfą žiemą? Tad dauguma žaidėjų golfo žaidimą žiemą pristabdo, o tai didžiausia klaida. Norint progresuoti žaidėjas privalo treniruotis nuolat, visus metus. Juk žaisdamas tik vasarą ir žiemos laikotarpiu nepaimdamas golfo lazdos į rankas, žaidėjas „užblokuoja“ savo kūną ir pavasarį, prasidedant golfo sezonui, laukuose jis beveik iš naujo turi pradėti mokytis žaisti, kad viską prisimintų, ką darė prieš pusę metų.

Dauguma žaidėjų golfo žaidimą žiemą pristabdo, o tai didžiausia klaida. Norint progresuoti žaidėjas privalo treniruotis nuolat, visus metus.

O kaip ir kiekviename sporte, taip ir golfe, nesitreniruojant visi įgūdžiai greitai dingsta. Tad kam vasarą investuoti į trenerius, į žaidimą, kad per žiemą vėl viską užmirštum?

Pamačiau nišą Lietuvoje ir grįžau iš Prancūzijos gyventi į Lietuvą, kad atidaryčiau uždarų patalpų golfo klubą, kur žaidėjai turėtų galimybę treniruotis visus metus.

Su partneriu prieš porą metų atidarėme pirmąjį uždarų patalpų golfo klubą. Laikui bėgant žmonių susidomėjimas golfo sportu vis augo, tad ir žaidėjų darėsi daugiau, o ir žiemą uždarų patalpų golfo klubo užimtumas tapo toks, kad jau reikėjo plėstis. Prieš mėnesį atvėrėme duris į naują, didžiausią Lietuvoje, golfo treniruočių centrą – „Arnas Kaunas Golf Training Center“.

200 kvadratinių metrų patalpose įrengėme tris golfo simuliatorius ir ridenimo aikštelę. Uždarose patalpose golfas žaidžiamas simuliatoriais. Tai dideli ekranai, per kuriuos rodomi golfo lauko atvaizdai. Į juos mušami kamuoliukai naudojant tą pačią golfo įrangą, kurią naudojame ir golfo laukuose.

Kamuoliuko skriejimo impulsas perduodamas kameromis kompiuteriui ir skriejimo trajektorija atvaizduojama ekrane. Žaidimas golfo simuliatoriumi atspindi 70 procentų žaidimo realybėje.

Tomo Šimkaus nuotr./Arnas Kaunas
Tomo Šimkaus nuotr./Arnas Kaunas

– Lietuvoje yra panašių, analogiškų centrų?

– Taip, tokių centrų yra dar du: vienas Vilniuje, kitas Klaipėdoje. Tik analogiškų nėra, kadangi mes turime vieną geriausių pasaulyje trijų ekranų golfo simuliatorių, kuris žaidėjams suteikia galimybę labai kokybiškai treniruotis. Taip pat išsiskiriame erdvės didumu, aplinka ir tai, kad mes dirbame visus metus.

– Kokia apskritai šio sporto situacija Lietuvoje – kokios sąlygos, koks lygis?

– Lietuvoje šiuo metu situacija tokia, kad turime daugiau golfo klubų nei galime priimti žaidėjų. Golfui Lietuvoje dar tik 15 metų, tad šis sportas yra labai jaunas. Žaidėjų skaičius su kiekvienais metais vis auga, bet ne ženkliai. Iki kaimynų latvių lygio mums dar reikia pasistengti.

Labai gero įvertinimo sulaukiame iš užsieniečių, besilankančių Lietuvos golfo laukuose, jie lieka labai patenkinti lauko kokybe. Žinoma, Lietuvoje turime keletas gerų žaidėjų, kurių lygis kiekvienais metais kyla, bet tokių žaidėjų skaičius dar yra labai mažas.

Lietuvoje šiuo metu situacija tokia, kad turime daugiau golfo klubų nei galime priimti žaidėjų.

– Kiek mėnesių Lietuvoje galima žaisti golfą lauke?

– Nuo ankstyvo pavasario, pirmųjų dienų, kai nutirpsta sniegas ir iš žemės pasitraukia įšalas, iki tol, kol oro sąlygos leidžia išbūti lauke apie 3-4 valandas ir iškrenta pirmasis sniegas. Keletą metų iš eilės pastebiu tendenciją, kad sezoną atidarome kovo pabaigoje, o uždarome lapkričio pradžioje. Taigi golfu lauke galima užsiimti pilnus 6-7 mėnesius.

– Golfas laikomas sporto šaka pasiturintiems žmonėms. Ar teisingas toks mitas?

– Golfas Lietuvoje turi suformavęs labai klaidingą stereotipą apie šio sporto prabangą. Brangiausias dalykas kuris reikalingas golfo žaidimui yra laikas. Norint atvykti sužaisti 9 duobutes su apšilimu, žaidėjas užtrunka apie 3-4 valandas. Žaidžiant 18 duobučių, laikas beveik dvigubinasi. Jeigu žaidėjas gali kas antrą ar bent kas trečią dieną leisti sau tiek laiko išvykti žaisti golfą, tai čia ir pasireiškia visa žaidimo prabanga.

Kas liečia inventorių, pasiūla yra didžiulė, nuo dėvėtos įrangos iki labai brangios, tad kiekvienas žaidėjas gali rinktis pagal savo lygi. Kaip ir kiekviename sporte už žaidimo aikštelę ar už salę turi susimokėti, taip ir čia turi susimokėti už žaidimą golfo laukuose.

Kai kurie žmonės painioja prabangą su džentelmeniškumu. Golfas yra damų ir džentelmenų sportas, kadangi šiame sporte griežtai reglamentuota apranga, bendravimas, elgsena. Tad iš šalies gali atrodyti, kad golfą žaidžia tik aristokratai, turtingi žmonės, bet galiu pasakyti, kad golfą žaidžia visi, o kadangi taisyklės visiems vienodos, todėl ir žaidžiantys žmonės atrodo pasitempę džentelmenai ir aristokratiškos damos.

Kai kurie žmonės painioja prabangą su džentelmeniškumu. Golfas yra damų ir džentelmenų sportas, kadangi šiame sporte griežtai reglamentuota apranga, bendravimas, elgsena.

– Kokie Jūsų asmeniniai planai – daugiau savęs įdedate į verslo plėtrą ar vis dar aktyviai dalyvaujate turnyruose?

– Kadangi jau trejus metus atsidaviau tik verslo plėtrai, šiais metais žadu sugrįžti į profesionalų golfą. Labai gaila paaukotų metų verslui, bet niekada negali žinoti, kada pasibaigs tavo sportininko karjera, o kažką po kojomis reikia jau būti pasiklojus. Bet šiais metais jau dalyvausiu kiek įmanoma daugiau Vokietijos profesionalų turo varžybose.

– Golfas 2016 metais buvo sugrąžintas į olimpines žaidynes. Kaip vertinate šio sprendimo sėkmę – juk daugybė geriausių žaidėjų atsisakė vykti į žaidynes?

– Praėjusių metų olimpinių žaidynių įvykis buvo pats svarbiausias golfo pasaulyje po 112 metų. Golfo grįžimas į olimpines žaidynes pastūmėjo žmones plačiau domėtis šiuo sportu, susipažinti su geriausias pasaulyje golfo žaidėjais.

Geriausių žaidėjų atsisakymą žaisti olimpinėse žaidynėse vertinu skeptiškai, nes tai tikrai nebuvo, kaip jie traktavo, paniška Ebolos viruso baimė. Tiesiog profesionalūs golfo žaidėjai jau prieš metus ar dar anksčiau susidaro savo turnyrų tvarkaraštį, griežtai patvirtintą rėmėjų, bet išimtį vis tiek galėjo padaryti.

– Galbūt pats norėtumėte pamėginti laimę prasimušti į olimpines žaidynes?

– Tai yra kiekvieno sportininko svajonė ir siekiamybė. Tokia yra ir mano svajonė. Tam, kad dalyvaučiau reikia pradėti žaisti daugybėje turnyrų, kad užimčiau pasaulyje aukštą reitingo vietą ir turėčiau daugiau šansų aplenkti pretendentus.

– Kas svarbiausia šiame žaidime – fizinis pasiruošimas, technika, psichologinė tvirtybė?

– Aš visada akcentuoju psichologinę tvirtybę. Psichologija golfe lemia labai daug. Niekada labai impulsyvus, nervingas, neatsakingas žmogus nepasieks gerų rezultatų. Tada – technika. Labai svarbu turėti kompetetingą trenerį, kuris iš tavęs išspaustų daugiau nei tu gali. Beje, vienas treneris man buvo pasakęs, kad aš niekada netapsiu profesionaliu golfo žaidėju. Tą dieną aš iš karto pakeičiau trenerį.

Labai svarbus ir fizinis pasiruošimas bei sveikas gyvenimo būdas. Visada žmogus geriau jausis, bus tvirtesnis ir ištvermingesnis, jeigu turės puikų fizinį pasiruošimą.

– Ko ateina paprasti žmonės, nesiekiantys dalyvauti turnyruose – atsipalaidavimo, iššūkio ar ko kito?

– Visų pirmą golfas yra sportas, tad kiekvienas žaidėjas pradžioje ateina pasportuoti. Po to seka tai, jog kiekvienas nori tobulėti ir siekti kuo geresnių rezultatų, tad žaidėjai ateina treniruotis, vieni savarankiškai, kiti kreipiasi į mane, kaip į trenerį.

Bet visi nori mušti tiesiau, toliau ir turėti kuo taisyklingesnę techniką, tad ir su kiekvienu žaidėjų darbas yra skirtingas. Tie, kurie žaidžia dažniau, skiriu sunkesnes užduotis, kadangi jie gali greičiau progresuoti. Žaidžiančių rečiau prižiūriu techniką, kad jie visada pataikytų į kamuoliuką ir pajustų žaidimo malonumą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai