Prasideda „Gintarinė pora“

Tradicinės tarptautinės sportinių šokių varžybos „Gintarinė pora“ kiekvienų metų pirmąjį gegužės savaitgalį į Kauną sukviečia geriausius šokėjus iš Lietuvos ir už užsienio. Šeštadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje prasidėsiantis renginys truks dvi dienas ir yra organizuojamas jau 58-ąjį kartą.
Gintarinė pora
Gintarinė pora / Organizatorių nuotr.

„Čia didelio ir nuolatinio mūsų iniciatorių Jūratės ir Česlovo Norvaišų darbo ir rūpesčio rezultatas.“ – sako viena iš renginio organizatorių Lina Chatkevičiūtė-Vėželienė.

Ji didžiuojasi, kad visuose savo, kaip šokėjos, karjeros etapuose ir pati dalyvaudavo „Gintarinėje poroje“ – nuo vaikystės iki profesionalių pasirodymų. „Dar 1966 m. choreografė Marija Vaitulevičiūtė rašė, kad šokių konkursas „Gintarinė pora“ greičiausiai „žada virsti tradiciniu“. Taip ir atsitiko!“ – džiaugiasi L.Chatkevičiūtė-Vėželienė.

Į pagrindinę, finalinę varžybų dalį ir Motinos dienai skirtą koncertą, vyksiantį sekmadienio vakarą, kvietimų neliko jau praėjusią savaitę. Dėka bendro projekto su Kauno miesto savivaldybe, žiūrovai privalėjo tik rezervuoti kvietimus, tačiau reginį galės stebėti nemokmai.

Legendiniai šokėjai ir Kauno miesto garbės piliečiai Jūratė ir Česlovas Norvaišos džiaugėsi, kad šis renginys visada buvo laukiamas ir labai mėgstamas.

„Jau nuo pirmųjų konkursų prigužėdavo pilna Kauno sporto halė – dėl bilietų anuomet žiūrovai lenktyniaudavo. Puiku, kad prabėgus jau kuriam laikui nuo pirmojo konkurso (juokiasi) žiūrovams neatsibosta – tik dabar visus kviečiame į „Žalgrio“ areną!“, – puikiai nusiteikusi kalbėjo Jūratė Norvaišienė.

Pirmosios šokių varžybos „Gintarinė pora“ buvo surengtos 1965 m. ir padarė didelę įtaką sportinių šokių vystymuisi Lietuvoje. Tiesa, tada turnyrą surengę Tomas Petreikis ir Česlovas Norvaiša jam nesuteikė esamo pavadinimo – turnyras buvo kultūros renginio „Kauno pavasaris“ dalis, kuriame nugalėtojams buvo teikiamas miesto prizas. Negana to, anuomet organizatoriai susidurdavo ir su šiandien sunkiai įsivaizduojamomis problemomis. Č.Norvaiša yra ne kartą prisiminęs, kaip sunku tais laikais buvo į Kauną pasikviesti porų iš užsienio, nes tam reikėjo valdžios sutikimų, kurių niekas nenorėjo duoti: „Reikėjo daug kliūčių įveikti, kad galėtų atvažiuoti šokėjai iš Lenkijos, tuometinės Vokietijos Demokratinės Respublikos.“

Šių metų „Gintarinės poros“ varžybose dalyvaus daugiau kaip 700 porų iš penkiolikos valstybių. „Sulauksime ne tik Europos šokėjų, bet dalyvaus poros ir iš Japonijos, Filipinų. Žinoma, bus daug duetų iš Lenkijos, Latvijos, Estijos – tos pačios Vokietijos“, – kalbėjo rengėjai.

Organizatoriai turnyre pakvietė dalyvauti vaikų, jaunučių, jaunių, jaunimo, suaugusiųjų ir senjorų amžiaus grupių šokėjus. Žinoma, daugiausiai dėmesio turėtų sulaukti suaugusiųjų pasirodymai, mat jie varžysis ne tik dėl medalių ir „Gintarinės poros“ nugalėtojų taurių, kitų prizų, bet ir dėl pasaulio reitingo taškų. Beje, o pastarųjų poros turėtų gauti šiek tiek daugiau nei įprasta, nes dėl teisėjų kolegijos sudėties ir varžyboms suteiktos International pasaulio reitingo kategorijos, reitingo taškams bus taikomas didesnis koeficientas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis