Šiemet tai sudarys apie 6,8 mln. eurų, nes viso fondo biudžetas siekia 13,6 mln. eurų.
Penktadalis fondo lėšų – apie 2,7 mln. eurų – bus skiriama sporto inventoriaus ir įrangos įsigijimų projektams, dešimtadalis – sporto bazių plėtrai, priežiūrai ir remontui.
5 proc. arba 680 tūkst. eurų šiemet bus skirti su kvalifikacijos tobulinimu susijusiems projektams.
Ne mažiau kaip 10 proc. fondo lėšų nuo nurodytų proporcijų dalies bus skiriama neįgaliųjų sporto plėtrą skatinantiems projektams.
Paraiškas finansuojamiems projektams galės teikti juridiniai asmenys, jų sąmata negalės būti mažesnė kaip 3 tūkst. eurų, o sporto bazių plėtros ir remonto atveju suma turės viršyti 5 tūkst. eurų. Įgyvendinamų projektų sumos negalės viršyti 450 tūkst. eurų.
Projektų vykdytojai nuosavomis lėšomis turės prisidėti ne mažiau kaip 7 proc. vertės, jų trukmė negalės viršyti ketverių metų.
Tokį nutarimą Ministrų kabinetas patvirtino šiemet įsigaliojus Sporto įstatymui, kur įtvirtinta nauja sporto projektų finansavimo tvarka.
Teisės akte nustatyta, kad Vyriausybė tvirtina Sporto rėmimo fondo lėšų paskirstymo proporcijas, fondo lėšomis finansuojamų sporto projektų finansavimo tvarkos aprašą ir administravimui skirtų lėšų dalį.
Iki šiol tokie projektai buvo finansuojami Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo lėšomis. Pernai šio fondo asignavimai sudarė beveik 6,7 mln. eurų.