Rusijos fechtavimo federacijos vadovą sekmadienį cituoja šalies žiniasklaida.
„Ar Rusijos fechtuotojos dalyvaus [varžybose] Lenkijoje? Žinoma, ne, tai nepriimtina“, – sakė Ilgaras Mamedovas, turėdamas galvoje balandžio 21-ąją prasidedančias moterų pasaulio taurės varžybas.
Lenkijos fechtavimo federacija kiek anksčiau pareiškė, kad norėdami dalyvauti varžybose Rusijos ir Baltarusijos sportininkai turės pasirašyti pareiškimą, jog nepalaiko Rusijos karo Ukrainoje.
„Šios provokacinės sąlygos neleis mums dalyvauti šiose varžybose“, – sakė I.Mamedovas Rusijos leidiniui „Sport Express“.
Rusijos ir jos sąjungininkės Baltarusijos sportininkai susidūrė su įvairiomis sankcijomis daugelyje sporto šakų nuo praėjusių metų vasario, kai Rusija pradėjo plataus masto puolimą Ukrainoje.
Praėjusį mėnesį Tarptautinė fechtavimo federacija nusprendė, kad Rusijos ir Baltarusijos sportininkai gali grįžti į tarptautines varžybas, tad fechtavimas tapo pirmąja juos vėl įsileidusia olimpine sporto šaka.
Šis sprendimas sukėlė pasipiktinimą Ukrainoje, lėmė aštrią peticiją dėl draudimo palaikymo ir daugybę atšauktų varžybų šalyse, nenorinčiose priimti Rusijos ar Baltarusijos fechtuotojų.
Danija, Prancūzija ir Vokietija atšaukė planuotas varžybas.
Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) kovo 28 dieną rekomendavo Rusijos ir Baltarusijos sportininkams grįžti į varžybas kaip individualiems neutraliems sportininkams, tačiau atsisakė nurodyti terminus, ar jie galėtų dalyvauti kitų metų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.
TOK teigė, kad būtų uždrausta dalyvauti sportininkams, „kurie aktyviai remia karą“, taip pat „sportininkams, kurie yra sudarę sutartis su Rusijos ar Baltarusijos kariuomene arba nacionalinio saugumo tarnybomis“.
Rusijos olimpinio komiteto vadovai šias sąlygas pavadino diskriminacinėmis.