Neabejojama, kad panašaus likimo gali sulaukti ir visa Rusijos olimpinė rinktinė. Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC), prieš priimdamas galutinį verdiktą, paprašė papildomos savaitės būtent dėl to, jog norėjo išgirsti CAS nuosprendį.
V.Mutko, išgirdęs sprendimą, liko ištikimas sau. Jis teigė, kad CAS priėmė visiškai politizuotą ir neturintį jokio teisinio pagrindo sprendimą.
Skundą CAS pateikė 68 Rusijos lengvosios atletikos sportininkai, tarp kurių ir tokios šios sporto šakos žvaigždės kaip Jelena Isimbajeva. Vis dėlto, panašu, kad į Brazilijos sporto arenas rusai nebus įleisti.
„Gaila, kad CAS priėmė tokį sprendimą. Dabar reikia gerai apgalvoti mūsų tolimesnius žingsnius. Mano nuomone, tai yra visiškai subjektyvus sprendimas, labai politizuotas ir neturintis jokio teisinio pagrindo“, – niršo V.Mutko.
Jis teigė, kad CAS sprendimas – precendento neturintis atvejis ir metė įtarimų šešėlį kaltinimus rusams pateikusiai Tarptautinei lengvosios atletikos federacijai (IAAF).
„Keista, kai priimami tokie sprendimai, nors IAAF daugelį metų murkdosi korupcijos liūne. Man atrodo, kad tokie dalykai žemina pasaulio sportą. IOC turėtų atsižvelgti į tokius dalykus“, – kaltinimais svaidėsi V.Mutko.