Šiose varžybose dalyvavo tik aštuonios komandos (Lietuva, Lenkija, Ukraina, Vokietija, Meksika, Nyderlandai, Kinija ir Rusijos olimpinio komiteto atletės) – tik tiek olimpinių kelialapių buvo išdalinta.
Atrankoje visos komandos viena po kitos turėjo įveikti po du 250 m ilgio ratus, po kurių paaiškėjo keturios pirmo etapo poros.
Lietuvės startavo antros ir distanciją įveikė per 33.276 sek. ir atrankoje buvo septintos, aplenkusios tik prieš jas startavusias ukrainietes.
Pirmajame etape greičiausia atrankos komanda kovojo su lėčiausia, antra – su septinta, trečia – su šešta, ketvirta – su penkta. Porų nugalėtojos pagal rezultatus pateko į finalą arba dvikovą dėl bronzos, pralaimėjusios ekipos rungėsi dėl 5–6 arba 7–8 vietų.
Lietuvėms teko kovoti su antrąją vietą užėmusiomis Kinijos sportininkėmis Shanju Bao ir Tianshi Zhong.
Kinijos pora fantastiškai užbaigė distanciją (31.804) ir pasiekė planetos rekordą. Lietuvės finišavo per 32.827 sek. ir toliau kovojo dėl 5–6 vietų su Meksikos atstovėmis Lu Daniela Gaxiola Gonzalez ir Yuli Verdugo Osuna.
Lietuvės distanciją įveikė per 32.808 sek. ir puikiai finišavusi S.Krupeckaitė akimirką aplenkė varžovę bei išplėšė penktąją vietą.
„Iš vienos pusės pralaimėjome tik čempionėms, iš kitos – esame tik penktos. Kita vertus, nesitikėjau, kad galime užimti tokią aukštą vietą. Pagal dalyvių sąrašą buvo realu, kad būsime septintos. Tai, kad žengėme tuos du žingsnius aukštyn – tikrai nerealu. Tokios vietos pasaulio čempionate niekada neturėjome“, – po finišo kalbėjo S.Krupeckaitė.
Jai Japonijoje yra tekę dalyvauti, M.Marozaitei patirtis su Tekančios Saulės šalimi – pirmoji.
„Pastebėjau vieną naujovę, kad čia treke veikia kondicionieriai, bet jie dviratininkams tikrai nepadeda. Oras maišosi ir galiausiai būna taip, kad tenka važiuoti tarsi prieš vėją. Labai keista savijauta – nesupranti, ar sunku, ar lengva“, – pastebėjo S.Krupeckaitė.
M.Marozaitė debiutu svarbiausiame sporto renginyje taip pat liko patenkinta. „Trekas geras, panašus kaip Panevėžyje. Savo važiavimu ir rezultatu irgi esu patenkinta“, – džiaugėsi dviratininkė.
38 metų S.Krupeckaitė startuoja jau penktose olimpinėse žaidynėse. Iki šiol penkiose olimpiadoje dalyvavo vos du Lietuvos atstovai – Daina Gudzinevičiūtė ir Virgilijus Alekna.
M.Marozaitei tai – pirmos olimpinės žaidynės karjeroje. 25 metų dviratininkė, kartu su S.Krupeckaite laimėjo 2019 m. Europos žaidynių komandų sprinto sidabrą
Abi Lietuvos dviratininkės Idzu treke dar startuos asmeninėse rungtyse – keirine ir sprinte.
„Pagrindinė rungtis buvo ši. Lūkesčius, kurių neturėjome, išpildėme. Dabar jau bus, kaip Dievas duos. Į šį startą važiavome be aklimatizacijos, o dabar tos kelios dienos, ko gero, jau leis apie save žinoti. Mums aklimatizuotis būna gana sudėtinga“, – papildydamos viena kitą kalbėjo Lietuvos dviratininkės.
Lietuvos skriaudikės kinės komandiniame sprinte iškovojo aukso medalius, finale akimirką aplenkusios vokietes Lea Sophie Friedrich ir Emmą Hinze. Kinės apgynė prieš penkerius metus iškovotą čempionių titulą.
Bronzos medalis atiteko Rusijos olimpinio komiteto komandai Darijai Šmelevai ir Anastasijai Voinovai, lemiamoje kovoje pranokusioms olandes.
„Šiandien kinės yra sunkiai aplenkiamos ir tai dar kartą puikiai parodė šis rezultatas“, – svarstė S.Krupeckaitė.