Už Ž.Šilgalio atleidimą balsavo devyni komisijos nariai, prieš buvo trys, susilaikė du. J.Liesio kandidatūrą palaikė taip pat devyni parlamentarai, vienas buvo prieš, susilaikė trys komisijos nariai.
Galutinį sprendimą dėl šios komisijos pirmininko atleidimo ir naujo paskyrimo turi priimti Seimas.
Jaunimo ir sporto reikalų komisijos vadovo pakeitimo iniciatoriai sakė tai darą, nes šis postas priklauso valdančiajai daugumai – Liberalų ir centro sąjungai (LiCS).
Ž.Šilgalis minėtos komisijos pirmininku Seimo kadencijos pradžioje paskirtas būtent kaip šios partijos narys, tačiau pernai jis paliko ir LiCS frakciją, ir partiją.
„Valdančioji dauguma nori už viską prisiimti atsakomybę, nes į skudurus gauna už viską“, – sakė komisijos narys konservatorius Arvydas Vidžiūnas.
„Tokiu brutaliu būdu – susirenkame, nieko nekalbame, balsuojame. Už ką? Už tai, kad turime daugumą?“ – Ž.Šilgalio atstatydinimo motyvais piktinosi „darbietis“ Vydas Gedvilas.
Pats Ž.Šilgalis ironizavo, kad pirmą kartą į komisijos posėdį susirinko tiek daug narių.
„Nebūsiu aš pirmininkas, tikrai ne pasaulio pabaiga. Kartais reikia padaryti žingsnį atgal, kad paskui galėtumei du, tris, penkis į priekį“, – į savo atleidimą filosofiškai žiūrėjo Ž.Šilgalis.
Priekaištų dėl blogo vadovavimo kolegos jam neišsakė, o padėkojo už darbą.
Pagal Seimo statutą, komisijos ar komiteto pirmininkas atleidžiamas daugumos komisijos ar komiteto narių balsais. Vėliau tam turi pritarti visas Seimas.